Prodáváte věci na internetu? Dejte si pozor, jinak přijdete o 200 000 Kč. Své o tom ví i tato Češka

Prodáváte věci na internetu? Raději si dejte pozor, žena z Česka kvůli tomu přišla 200 000 Kč, teď varuje ostatní.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Čtyřiadvacetiletá žena z Brněnska nedávno přišla o téměř 200 tisíc korun, když se rozhodla prodat své použité boty na internetu. Stala se však terčem krutého podvodu. O tomto případu informoval mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek, podtrhávajíc, že podobné podvody jsou bohužel stále běžné v online prostředí.

Prodávající se stala obětí

Podvod měl obvyklý scénář, kterým se lidé na internetu opakovaně nechávají nachytat a ztrácí peníze. Zájemce reagoval na inzerát, požádal prodávající o telefonní kontakt a následně poslal SMS s odkazem na falešné stránky. Zde žena poskytla požadované údaje, včetně přístupových informací k účtu a platební kartě.

Po této fázi poskytla mladá žena podvodníkovi i potvrzovací kódy zaslané bankou, čímž mu umožnila přístup k jejímu bankovnímu účtu. „Neznámý pachatel tak měl volný přístup k účtu, na kterém během několika transakcí zmizelo téměř dvě stě tisíc korun,“ dodal policejní mluvčí Malášek.

Podvodů přibývá

Tyto formy podvodů se v posledních měsících na internetu stávají čím dál častějšími, a policie opakovaně vydává varování. Nedávno, v květnu, žena z Olomouce přišla o čtvrt milionu korun, když chtěla prodat postel na internetovém bazaru za pětistovku. V září zase čtyřiadvacetiletá žena z Olomoucka při prodeji učebnice na inzertním portálu přišla o více než 55 tisíc korun.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Internetových podvodů stále přibývá.

Policie apeluje na lidi, aby byli mimořádně opatrní při internetových prodejích, zejména pokud jsou zájemci nápadně naléhaví nebo žádají o neobvyklé postupy. Klikání na odkazy od kupujících a vyplňování osobních údajů do různých formulářů může být extrémně riskantní. Dále varuje před přeposíláním bankovních potvrzovacích kódů cizím osobám, bez ohledu na situaci.

Setkali jste se už s podobnou praktikou při nákupech na internetu?

Zdroj: Novinky.cz
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články