Používáte Youtube? Připravte si 2748 Kč, zadarmo ho už nikdy nezapnete

Používáte Youtube? Pokud nezaplatíte 2748 Kč, pak máte smůlu. Pravděpodobně ho už nikdy nepoužijete.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Poslední dobou se setkáváme se zvyšováním cen, což postihuje téměř všechny oblasti, a streamingové služby nejsou výjimkou. Další ze služeb oznámila zvýšení cen v tomto víkendu, tedy zavedení cenového nárůstu, který začal platit již v létě pro nové účty. 

Youtube zdražuje

Jde konkrétně o YouTube Premium, které v USA zvyšuje ceny pro individuální účty z 11,99 dolarů na 13,99 dolarů. Toto zvýšení ceny však ovlivní i ceny v ostatních částech světa, a proto se předpokládá, že YouTube Premium bude zdražovat i v dalších regionech po lednu. V současné době činí měsíční cena YouTube Premium v České republice 179 Kč pro individuální předplatné. Po zvýšení ceny se očekává, že cena přesáhne 200 Kč měsíčně, pravděpodobně se ustálí na ceně 219 Kč nebo 229 Kč, v závislosti na tom, zda bude YouTube zvyšovat cenu o 40 nebo 50 Kč. 

Buď platit, nebo Youtube s reklamou

Nelze zcela očekávat, že přejde na přesné dolarové hodnoty a opustí svůj dosavadní přístup s „baťovskými“ cenami. I tak bude YouTube Premium po zdražení citelně dražší než Spotify Premium, které stojí 169 Kč měsíčně, nebo Apple Music s cenou 165 Kč měsíčně. Je však důležité si uvědomit, že YouTube Premium nabízí širokou škálu funkcí, které zahrnují sledování YouTube bez reklam a není tedy pouze hudební streamovací službou. S ohledem na tuto skutečnost lze říci, že jeho současná cena je ve srovnání s klasickými streamovacími službami velmi příznivá, protože poskytuje výraznější uživatelský přínos.

Za rok tak zaplatíme v přepočtu 2748 Kč.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články