Používáte WhatsApp? Nejoblíbenější funkce bude zpoplatněna. Buď zaplatíte tisíce korun, nebo máte po srandě

Uživatelé WhatsApp se musí připravit na významné změny, protože zálohy chatů budou nyní započítávány do celkového limitu úložiště na Google Disku. Meta, mateřská společnost WhatsApp, oznámila tuto úpravu, která přináší bližší paralely mezi pravidly zálohování pro uživatele Androidu a iOS.

Whatsapp i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Používáte WhatsApp? Nejoblíbenější funkce bude zpoplatněna. Buď zaplatíte tisíce korun, nebo máte po srandě. Pro uživatele WhatsApp s operačním systémem Android se chystají významné změny, což naznačuje nedávné oznámení od společnosti Google. Zálohy chatů v populární aplikaci pro zasílání zpráv se nyní budou započítávat do celkového limitu úložiště na Google Disku. Dříve byly tyto zálohy výjimkou a nebyly zahrnovány do omezení úložiště, ale to se nyní mění.

Nové zálohování obsahu pro WhatsApp

Meta, mateřská společnost WhatsApp, oznámila tuto úpravu, která představuje významný posun v podmínkách zálohování pro uživatele s Androidem. Změny již byly zaznamenány v beta verzi aplikace a očekává se, že se dotknou všech uživatelů Androidu v první polovině roku 2024. Uživatelé budou informováni prostřednictvím oznámení v nastavení zálohování chatů s 30denním předstihem před nástupem úpravy.

iZdroj fotografie: Helar Lukats / Creative Commons / CC BY-SA
Změna, kterou WhatsApp chystá se dotkne spousty lidí

Tato změna zjednodušuje zásady zálohování pro uživatele Androidu a přibližuje je pravidlům platným pro iOS. Historicky měli uživatelé iOS zálohy WhatsAppu započítány do limitu úložiště iCloud. Nově se tedy uživatelé Androidu budou muset přizpůsobit kapacitě úložiště při zálohování svých chatů.

Podobně jako Apple

WhatsApp nabízí dvě hlavní možnosti pro zabezpečení dat a předejití potenciální ztrátě při změně zařízení. První možnost je přímý přenos dat ze starého na nové zařízení pomocí Wi-Fi. Druhá možnost umožňuje uživatelům zálohovat pouze textové zprávy, což snižuje velikost záložního souboru a zajistí dostatek bezplatného úložiště na Google Disku.

iZdroj fotografie: Depositephotos

S touto změnou se mohou uživatelé, kteří byli zvyklí na neomezené zálohování na Disku, muset přehodnotit své potřeby a návyky v oblasti úložiště. Během postupného zavádění úpravy je doporučeno, aby uživatelé zůstali informováni o přechodu a prozkoumali dostupné alternativy, aby si udrželi bezpečné a bezproblémové zálohování. Pokud ale velikost úložiště nebude dostatečná, bude nutné si z vlastní kapsi zaplatit navýšení tohoto úložiště, což může ročně stát i několik tisíc korun.

Co říkáte na tuto změnu v úložišti aplikace Whatssapp?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články