Používáte Netflix? Dejte si pozor, čeká nás velké zdražování, které nás připraví o další peníze

Netflix zase chystá obří zdražování, všichni si budeme muset připlatit. Pokud používáte Netflix výhradně ke hraní mobilních her zdarma, možná byste měli zrušit předplatné.

zdražování netflixu i Zdroj fotografie: Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Nejspíš se najde jen velmi málo lidí, kteří by zpochybňovali pozici Netflixu na mezinárodním trhu streamovacích stanic. Ačkoliv se nejedná o jedinou streamovací stanici, stále se řadí mezi ty nejpopulárnější. Svým uživatelům pravidelně nabízí nový zajímavý obsah – ať už v podobě filmů nebo populárních seriálů. Pokud pravidelně používáte Netflix také na zařízeních s operačním systémem Android nebo iOS, pravděpodobně jste zaregistrovali také rozmanitou nabídku mobilních her, které Netflix v mnohém odlišují od konkurence.

K čemu vlastně používáte Netflix?

Netflix je znám především jako steramovací platforma, která nabízí nepřeberné množství filmů a seriálů, ať už z vlastní produkce nebo takzvané „staré klasiky“. Málokdo však tuší, že svůj účet u Netflixu může využít také k hraní mobilních her zdarma. Touto nabídkou se výrazně odlišuje od konkurenčních streamovacích stanic. Netflix si navíc od počátku zavedení této služby zakládá na tom, že poskytuje svým předplatitelům mobilní hry zcela zdarma, bez reklam a herních mikrotransakcí. Pokud používáte Netflix právě kvůli této nabídce, čeká vás nemilá změna.

používáte Netflix
iZdroj fotografie: Klapi / Creative Commons / CC BY-SA
Mobilním hrám zdarma na Netflixu odzvonilo.

Zpoplatnění nebo zavedení reklam

Po třech letech se Netflix rozhodl tuto strategii výrazně pozměnit. Podle zprávy z The Wall Street Journal plánuje Netflix zpoplatnění svých mobilních her. Mobilní hry totiž představují způsob, jak může streamovací gigant znásobit své zisky. Nabízí se hned několik možností, jak toho může Netflix docílit. První a nejjednodušší z nich je zavedení reklam, které se budou hráčům zobrazovat stejně, jako jsem zvyklí u klasických mobilních her zdarma pro Android nebo iOS.

Dále by se mohlo jednat o zavedení mikrotransakcí přímo do her, které by zpoplatňovali některé aspekty hry. Spekulace však poukazují také na možnost, že budou některé prémiové hry zpoplatněné celé. Kterou z těchto strategií nakonec Netflix zvolí, zatím není jasné. Pravděpodobně se však pro mnohé změní důvod, proč používat Netflix.

zdražování Netflixu

Bude Netflix letos jenom pro bohaté? Oblíbený streamovací gigant chystá masivní zdražení, které pocítí stovky tisíc Čechů

Zdražování Netflixu pokračuje

Jedná se tak v řadě už o několikátou změnu, která z našich peněženek tahá další a další peníze. Ať už je řeč o zrušení sdílení hesel nebo o chystaném zdražování, je evidentní, že Netflix hledá více a více způsobů, jak zvýšit svoje zisky. Můžeme jen doufat, že se vyšší zisky pozitivně odrazí na kvalitě nové nabídky filmů, seriálů i mobilních her.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články