Vyčistěte obrazovku vašeho počítače v cuku letu, efektivně a účinně. Existuje jediný správný návod

Obrazovka notebooku je našemu působení vystavena každý den čím dál více. Proto neuškodí se o ni také správně a pravidelně postarat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nejen kvůli koronaviru trávíme před obrazovkami stále delší dobu. Počítače, notebooku, tablety i telefony. Všechny tyhle přístroje jsou vystaveny nejrůznějším nečistotám, z nichž mnohé ani nezachytíme. Na některé neustále saháme prsty, v prostoru smrkáme a kýcháme, občas do toho vycákne káva. Naštěstí ale čištění obrazovky není nic náročného. Vyžaduje jen trochu pravidelnosti, pár základních potřeb a znalostí.

Nepoškodit aneb méně je více

Klíčem ke správnému očištění obrazovky je míz na paměti, že méně je více. A teď nejde o frekvenci, ale o to, kolik na obrazovku použijete čističe a dalších pomůcek. Čím méně a čím menší tlak budete na monitor vyvíjet, tím snadněji se vyhnete jakémukoli jeho poškození. V základu existují dva typy obrazovek, tedy LCD displeje se sklem a beze skla. Displeje se sklem jsou na mnoha produktech od Applu a víc toho vydrží, takže můžete více přitlačit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Displeje bez skla jsou na tlak náchylnější a mnoho čistících produktů je může trvale poškodit, takže pozor na něj. Vybavte se utěrkou z mikrovlákna a neabrazivní houbičkou. Pak potřebujete destilovanou vodu, destilovaný bílý ocet, čistící alkohol a hygienické ubrousky. Jako první vypněte a vypojte notebook ze sítě. Kromě bezpečnosti stran elektřiny na černém monitoru jasně uvidíte veškeré nečistoty.

Prach a všechno další

Nikdy na čištění displeje nepoužívejte klasické papírové utěrky nebo novinový papír. Mají příliš mnoho částeček, které mohou citlivou plochu poškrábat. Pomocí suchého mikrovlákna se zbavte prachu a co nejvíce větších částeček. Složte ho na čtvereček a postupujte v pruzích na druhou stranu, jako při natírání. Nikdy příliš netlačte, i zachycený prach může zanechat škrábance. Na odolné kousky můžete použít kapky čističe.

iZdroj fotografie: Pixabay

Displeje se skleněným krytem můžete očistit sanitačními ubrousky a zbavit je tak bakterií. Vždycky se ale raději podívejte do informací o konkrétním produktu, kde výrobce uvádí přesné specifikace. Pokud čistíte tento skleněný displej, odpojte přístroj, vypněte ho a očistěte vlhčeným ubrouskem. Pak ho nechte v klidu oschnout, než ho zase připojíte do sítě a zapnete. Nebude to trvat dlouho, alkohol se odpařuje poměrně svižně.

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články