Vyčistěte obrazovku vašeho počítače v cuku letu, efektivně a účinně. Existuje jediný správný návod

Obrazovka notebooku je našemu působení vystavena každý den čím dál více. Proto neuškodí se o ni také správně a pravidelně postarat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nejen kvůli koronaviru trávíme před obrazovkami stále delší dobu. Počítače, notebooku, tablety i telefony. Všechny tyhle přístroje jsou vystaveny nejrůznějším nečistotám, z nichž mnohé ani nezachytíme. Na některé neustále saháme prsty, v prostoru smrkáme a kýcháme, občas do toho vycákne káva. Naštěstí ale čištění obrazovky není nic náročného. Vyžaduje jen trochu pravidelnosti, pár základních potřeb a znalostí.

Nepoškodit aneb méně je více

Klíčem ke správnému očištění obrazovky je míz na paměti, že méně je více. A teď nejde o frekvenci, ale o to, kolik na obrazovku použijete čističe a dalších pomůcek. Čím méně a čím menší tlak budete na monitor vyvíjet, tím snadněji se vyhnete jakémukoli jeho poškození. V základu existují dva typy obrazovek, tedy LCD displeje se sklem a beze skla. Displeje se sklem jsou na mnoha produktech od Applu a víc toho vydrží, takže můžete více přitlačit.

iZdroj fotografie: Pixabay

Displeje bez skla jsou na tlak náchylnější a mnoho čistících produktů je může trvale poškodit, takže pozor na něj. Vybavte se utěrkou z mikrovlákna a neabrazivní houbičkou. Pak potřebujete destilovanou vodu, destilovaný bílý ocet, čistící alkohol a hygienické ubrousky. Jako první vypněte a vypojte notebook ze sítě. Kromě bezpečnosti stran elektřiny na černém monitoru jasně uvidíte veškeré nečistoty.

Prach a všechno další

Nikdy na čištění displeje nepoužívejte klasické papírové utěrky nebo novinový papír. Mají příliš mnoho částeček, které mohou citlivou plochu poškrábat. Pomocí suchého mikrovlákna se zbavte prachu a co nejvíce větších částeček. Složte ho na čtvereček a postupujte v pruzích na druhou stranu, jako při natírání. Nikdy příliš netlačte, i zachycený prach může zanechat škrábance. Na odolné kousky můžete použít kapky čističe.

iZdroj fotografie: Pixabay

Displeje se skleněným krytem můžete očistit sanitačními ubrousky a zbavit je tak bakterií. Vždycky se ale raději podívejte do informací o konkrétním produktu, kde výrobce uvádí přesné specifikace. Pokud čistíte tento skleněný displej, odpojte přístroj, vypněte ho a očistěte vlhčeným ubrouskem. Pak ho nechte v klidu oschnout, než ho zase připojíte do sítě a zapnete. Nebude to trvat dlouho, alkohol se odpařuje poměrně svižně.

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kopřivu dvoudomou znali už staří Egypťané. Její pozitivní účinky na artritidu potvrdila i věda
Události247.cz
Události247.cz
,,Hrozba jaderného konfliktu nepominula. Naopak se zvýšila,“ říká exprezident Ruska Medveděv
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
adbz.cz
adbz.cz
Scvrklý svetr už nemusí letět do koše. Zachránit se dá mrazem nebo pomocí alobalu