Za nabíjení telefonu dostal pokutu 100 000 Kč: Uděláte to jednou a policie se s vámi mazat nebude

Chtěl si nabít telefon, teď bude muset zaplatit pokutu ve výši 100 000 Kč. Dejte si pozor, může se to stát i vám.

i Zdroj fotografie: Kakoula10 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Muž z Prahy se dostal do problémů kvůli svému pokusu vyřešit problém s vybitým telefonem. Brzy na to za svůj čin pořádně zaplatil. Místo tradičního přístupu, jako je použití powerbanky nebo dobíjení telefonu například v restauraci, zvolil cestu, která byla v rozporu se zákony České republiky. Přistoupil k nabíjení svého telefonu z veřejné lampy. 

Tak trochu netradiční nabíjení

Dne 16. října kolem půl jedenácté večer dorazila hlídka Městské policie na Krčskou ulici v Praze 4 poté, co byla oznámena situace. Na místě identifikovala 37letého muže a dva jeho přátele, kteří se pokoušeli připojit svou nabíječku k rozvodné skříni veřejného osvětlení, aby mohl nabít svůj telefon. Muž se nevzdával svého protiprávního jednání ani přes naléhání hlídky a tvrdil, že je vyučeným elektrikářem a že ví, co dělá.

Městská policie Praha se později na svém Facebookovém profilu zasmála a uvedla: „Potřebujete si nabít telefon? Hlavně ne z cizího… Platí to i pro vyučeného elektrikáře.“ 

Z nabíjení trestný čin 

Muž byl následně podezřelý ze spáchání trestného činu černého odběru elektřiny, což může být potrestáno pokutou až 100 tisíc korun. Kromě toho mohl mít podezřelý také zdravotní potíže, protože s veřejnou rozvodnou skříní může manipulovat pouze pracovník města s příslušným vybavením. Tento případ není jediným takovým incidentem, i v minulém roce byl zaznamenán podobný pokus. V listopadu 2022 se mladík v Chodově u Karlových Varů pokoušel nabít svůj telefon u supermarketu Penny. Nicméně kvůli nepozornosti mu telefon spadl do hromady plastových nákupních košíků, a tak se pokusil do jednoho z nich propálit díru.

Tento pokus měl za následek škodu ve výši 48 milionů korun za vyhořelý supermarket a dalších 500 tisíc korun za poškozené zaparkované automobily.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články