Pozor, nejde o Netflix: Pokud dostanete takovou SMS, neodpovídejte. Okradou vás o dost peněz

Pokud vám v poslední době přišla podobná SMS, neodpovídejte. Pravděpodobně se vás snaží okrást o vaše peníze.

Netflix i Zdroj fotografie: mikemacmarketing / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V příštích dnech byste měli být zvláště obezřetní ohledně SMS zpráv, které vypadají tak, že jsou od Netflixu, a varují vás o neuhrazené faktuře. Je důležité si uvědomit, že se jedná o rafinovaný pokus od podvodníků, kteří se vydávají za službu Netflix. Tuto podvodnou kampaň, kterou odhalil uživatel s přezdívkou @KutilDomaci, je nutné brát vážně. V takovém případě může podvodné SMS dorazit každému, proto je potřeba být ostražití. 

Podvodná SMS

Text v podvodné zprávě zní: „NETFLIX: Vaše poslední platba byla zamítnuta, potvrďte prosím své platební údaje, jinak bude váš účet pozastaven.“ Zpráva obsahuje odkaz, který vás má přivést k obnovení těchto údajů. Tato podvodná zpráva je téměř bezchybná, bez gramatických nebo stylistických chyb, což zvyšuje její věrohodnost. Přesto byste měli dávat pozor na to, že zpráva přichází z telefonního čísla s francouzskou předvolbou +33. Když kliknete na odkaz, dostanete se na webovou stránku s designem podobným Netflixu. Podvodníci vás vyzvou, abyste zadali svůj e-mail a heslo k účtu Netflix, ale tyto údaje nejsou v podvodu klíčové. 

Okradou vás o účet i peníze

Důležitým momentem je potvrzení platebních údajů, kam vás web přesměruje. Zde budete požádáni o zadání čísla kreditní karty, data platnosti a třímístného CVV kódu. Jakmile tyto údaje poskytnete, budete požádáni o ověřovací kód z SMS. Po zadání jakýchkoliv čísel uvidíte načítací kolečko, a v tu chvíli může být již pozdě – vaše platební údaje jsou v rukou podvodníků. V případě, že vaše banka neposkytuje pro internetové platby dvojité ověření, máte potenciálně velký problém a hrozí, že ztratíte peníze z vašeho účtu. 

Na podobné zprávy nikdy nereagujte. Raději si ověřte u oficiálního zastoupení Netflixu, zda máte skutečný problém s vaším účtem. Vždy pečlivě prověřte webovou stránku, na kterou odkazuje SMS nebo e-mail, zda je oficiální a zda se shoduje s adresním řádkem.

Zdroj: Verified, Netflix
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články