Kamil (61) se přihlásil na Youtube, brzy přišel o 73 000 Kč. Dejte si pozor, stát se to může i vám

Uživatel jménem Kamil se nedávno stal na Youtube obětí podvodu, kvůli kterému přišel o 73 000 Kč. Stát se to může klidně i vám.

Video na YouTube i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Používáte Youtube? Podvodníci vyvinuli nový trik, jak získat citlivé údaje uživatelů YouTube. Skrývají aktivní odkazy v popisech videí, které mohou vést ke stažení škodlivého softwaru, což vede k odcizení osobních údajů, přihlašovacích údajů a dokonce i čísel platebních karet. Jednou z obětí se stal i pan Kamil, který kvůli tomu přišel o 73 000 Kč.

Podvod na Youtube 

O prvním takovém podvodu informoval server Bleeping Computer, který se snaží upozornit na novou metodu podvodů, která láká uživatele k poskytnutí svých citlivých informací. Bezpečnostní experti zjistili, že mnoho podvodníků nahrává videa na YouTube, která se zaměřují na různá témata jako jsou herní cheaty, kryptoměny, VPN nebo různé tutoriály. Tyto témata jsou pro mnoho uživatelů přitažlivá, a proto se stávají snadnou kořistí pro podvodníky. Často jsou cílem podvodů také herní komunity, například hráči Valorantu

Nebezpečné odkazy

V popisech těchto videí se nacházejí odkazy, které slibují bezplatné stažení různého softwaru. Tyto odkazy jsou často zkráceny pomocí služby BitLy, aby nebylo na první pohled poznat, že vedou k nebezpečnému obsahu. Po kliknutí na ně se uživatelé dostanou na stránky, kde jsou údajně k dispozici soubory ke stažení. Avšak místo toho se na jejich zařízení stáhnou a nainstalují škodlivé programy, které umožňují útočníkům krást hesla nebo získávat informace o platebních kartách uložených v prohlížeči. 

Server Bleeping Computer doporučuje neklikat na žádné zkrácené odkazy, například přes služby BitLy. Pokud si potřebujete cokoliv vyhledat, doporučuje se použít Google a nejlépe přes Youtube vůbec nic nestahovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články