Posloucháte hudbu? Dejte si velký pozor, během pár sekund můžete přijít o 50 000 Kč

Posloucháte hudbu? Ani nemrknete a přijdete o 50 000 Kč. Tohle se může stát opravdu každému, je potřeba si dávat velký pozor.

i Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V Třinci probíhá vyšetřování velmi chytrého podvodu, kterým se stala šedesátiletá žena. Podvodník se na sociálních sítích vydával za jednoho z nejoblíbenějších českých zpěváků a podvedl svou oběť o částku 50 tisíc korun. 

Hudba ji připravila o desetitisíce

Mluvčí moravskoslezské policie, Soňa Štětínská, informovala ve středu, že komunikace mezi ženou a falešným „zpěvákem“ probíhala přes Messenger. Žena byla přesvědčena, že si skutečně píše s populárním zpěvákem, který je známý zejména mezi mladými lidmi a jehož koncerty vyprodávají největší haly v republice. Podvodník se dokázal dostat k její důvěře tím, že si vymyslel věrohodný příběh a přesvědčil ji, že skutečně komunikuje s hudební ikonou. 

Rafinovaný podvod

Žena byla zcela přesvědčena, dokonce si s podvodníkem kromě textového komunikátoru volala. Podvodník však uměl obejít hovory a udržet iluzi komunikace s reálnou osobou. Během pouhých dvou týdnů od začátku jejich komunikace požádal podvodník ženu o peníze na práci na svých písních a poskytl jí návod k provedení platby. Žena, která se s podvodem seznámila až s časovým odstupem, následně podala trestní oznámení na policii. Oznámila, že pravděpodobně padla za oběť podvodu, a že si teprve postupem času uvědomila, že vlastně neví, s kým celou dobu komunikovala. Policie nyní pátrá po pachateli tohoto podvodu.

Zdroj: Novinky
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články