Máte účet u nejoblíbenější banky v Česku? Za pár sekund přijdete o všechny peníze z účtu a neuděláte s tím vůbec nic

Pokud máte účet u této oblíbené banky, buďte obezřetní. Během pár chvilek byste mohli přijít o všechny peníze na svém účtu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Podvodníci v současné době intenzivně útočí na klienty jedné z nejrozšířenějších bank v Česku, a nemusíte být výjimkou. Existuje nový pishingový trik, kterým se snaží nalákat nic netušící oběti k odkrytí svých citlivých informací. Tímto trikem ohrožení jsou aktuálně klienti Moneta Money Bank. 

Krádež dat

Ve fázi tohoto pishingového útoku podvodníci používají falešné e-maily, které vydávají za oficiální komunikaci od banky. V těchto e-mailech varují před zdánlivým zablokováním bankovního účtu, což vede k vytvoření zdání naléhavé situace. Když oběť klikne na odkaz a přihlásí se do svého účtu, podvodníci získají všechny potřebné přihlašovací údaje, včetně kódů z potvrzovacích SMS nebo mobilních aplikací. 

Můžete přijít o vše

Tato taktika podvodníků vytváří zdání autentičnosti, protože falešné e-maily obsahují logo banky a jsou napsány zdánlivě správnou češtinou. Oznámení o neobvyklé aktivitě na účtu a dočasné pozastavení internetového bankovnictví z bezpečnostních důvodů pak může vzbudit zdání naléhavé potřeby řešení, což zvyšuje šanci, že oběť podlehne podvodu. Rozpoznání této podvodné schématu může být obtížné, protože podvodné e-maily jsou často věrohodné a téměř nerozeznatelné od oficiální komunikace. 

Peníze v kapse iZdroj fotografie: Policie ČR

Raději kontaktujte banku

V případě jakýchkoliv pochybností by však měli lidé konzultovat se svou bankou, aby ověřili pravost příchozí zprávy. Tato hrozba není specifická pouze pro klienty Moneta Money Bank, a proto je důležité, aby byli na ostražitosti všichni uživatelé, bez ohledu na to, u které banky mají svůj účet. Je možné, že podvodníci budou používat podobné triky i v souvislosti s jinými bankami, a proto je důležité zachovat obezřetnost a případně ověřit autentičnost zprávy.

Zdroj: Udalosti247
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články