Takhle vypadjí opravdu zvláštní domácnosti | VědaŽivě.cz

Nejpodivnější místa z celého světa, na kterých lidé normálně žijí. Některá vás vyděsí, jiná přenesou do světa fantazie

Život většiny lidí se odehrává bez zvláštních situací. Někteří se ovšem tíhou okolností přizpůsobili mnohem tvrdším podmínkám.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Christina Anderson
                   

Lidé si volí jako svůj příbytek někdy velmi podivné místo. Důvody mohou přitom být různé. Jedním z nich je určitě adaptace na rizikové scénáře nebo nehostinné podmínky. Jindy může ovšem hrát roli zcela prostá podivná povaha konkrétních jedinců nebo rodin. Několik následujících příkladů ukazuje případy, kdy se člověk sžil s ne zrovna klasickým okolím. Tedy klasickým v tom smyslu, že by to většina považovala za pohostinné či vůbec obyvatelné.
Dům jako bota nebo kryt

Oficiálně má atomový kryt na pobyt k dispozici pouze prezident USA. Jenže i běžný občan může usoudit, že právě takové místo plně vyhovuje jeho požadavkům a vkusu. Co ale dělat, pokud zatoužíte právě po protiraketovém krytu? Například nedávno se armáda zbavovala mnoha různých staveb, možná mezi nimi byly právě i kryty. Dělají to příležitostně i jiné země. Ale připravte si pořádný obnos, protože vás určitě čeká mnoho úprav.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Christina Anderson

Bydlení v botě je dostupné snadněji, než si nejspíš většina lidí myslí. A ne, nejedná se o pohádku pro děti. Domy už se dnes staví v nejrůznějších tvarech a provedeních. A upřímně, zrovna tvar boty nemusí být to nejextravagantnější, co na trhu s nemovitostmi najdete. Takové domy jsou dostupné po celém světě a poptávka podle všeho existuje. Budete tak mít aspoň jistotu, že i když si přátelé nebudou pamatovat popisné číslo, poznají váš příbytek už od křižovatky.

Jeskyně a temnější místa

Existují případy, kdy skutečně vyvstává otázka, co rezidenta vedlo k volbě jeho bydlení. Pokud jde o jeskyni, hrozí buď obrovská posedlost seriálem Flintstoneovi, nebo chce někdo založit podivný náboženský kult. Jenže například v Arizoně jsou takové „domy“ opravdu docela dostupné a to pro jakoukoli sociální třídu. Rozhodně vás přitom nečeká svícení pochodněmi, tyto příbytku mají všechnu moderní výbavu včetně tří ložnic.


iZdroj fotografie: Se souhlasem Christina Anderson

Existují lidé, kteří nechtějí opustit své milované a nade všechno nenávidí samotu. To může vyústit i v podivnou situaci, jako u staré dámy z Michiganu. Ta žila s mrtvým tělem svého spolubydlícího po celých 18 měsíců, protože byla izolována a nikdo další ji vlastně moc neznal. Když Charles zemřel, Linda nevolal policii, ale nechala ho v křesle a nadále ho udržovala. Pravda, později byla vyšetřována, protože nadále pobírala jeho penzi. Jenže motivem byla skutečně jen samota.

Zdroj: TheClever

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 509 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Kde koupíte glukometry a podle čeho vybrat ten správný?
Události247.cz
Další zpráva o zdraví prezidenta Zemana. Tentokrát ji ÚVN vydala se svolením samotné hlavy státu
ArmádníZpravodaj.cz
Hitlerův Henschel Hs 129 měl jediný cíl, lavinu sovětské techniky ale zastavit nedokázal
adbz.cz
Krb budoucnosti získává v Česku na popularitě: Má stále více zastánců, je šetrný a může si ho dovolit domu úplně každý