Už s ní nezaplatíte vůbec nic: Pokud máte tuto platební kartu v peněžence, rovnou ji vyhoďte. 15.12 2023 vám už bude k ničemu

Patříte mezi majitele těchto platebních karet? Od 15.12 se s nimi budete muset rozloučit, k placení je už totiž nebudete moci použít.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

V České republice se do konce letošního roku loučí s veškerými platebními kartami od světoznámé finanční společnosti, Amerického expresu. Majitelé těchto karet tak čelí skutečnosti, že brzy přestanou být schopni s nimi provádět jakékoliv platby. 

Konec v Česku

Rozhodnutí ukončit svou činnost v Česku učinila společnost American Express již v létě tohoto roku. Karty této společnosti byly oblíbené zejména mezi cestovateli. České zastoupení American Express nyní rozesílá výpovědi smluv včetně oznámení, že ukončí firemní program a veškeré související produkty k 15. prosinci 2023. Firma tímto způsobem reaguje na změnu svého podnikatelského modelu a se záměrem již dále nenabízet firemní produkty v České republice. 

Absence informací 

Tato informace je klientům předávána přímo prostřednictvím dopisů, nikoli však na oficiálním webu firmy. Společnost American Express v posledních letech v Česku zaměřila svou činnost na vydávání firemních karet, které umožňovaly manažerům placení za hotely, letenky, pronájem aut v zahraničí a podobné výdaje. Tyto karty byly nabízeny v rámci komplexních balíčků služeb od pojištění až po nonstop asistenci pro potřeby byznysových cest do zahraničí. Ředitel Sdružení pro bankovní karty, Roman Kotlán, uvedl, že společnost American Express dosud o svém odchodu z Česka na svých webových stránkách neinformovala. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spekuluje se, že důvodem může být nedostatečná velikost českého trhu, což by firmě neumožnilo efektivně pokračovat ve své dosavadní činnosti.

Česko není rentabilní

Kotlán také poukázal na to, že s postupem technologií a jednodušším ovládáním aplikací se čím dál více vrcholových manažerů obejde bez doplňkových služeb. Zatímco American Express ukončuje vydávání platebních karet pro většinu dosavadních firemních klientů, bude nadále vydávat karty pro velké nadnárodní nebo jinak atraktivní zákazníky. Tímto způsobem se společnost zbavuje zejména zákazníků, kteří pro ni nejsou dostatečně rentabilní. Žadatelé o kartu American Express EUR Card musí kontaktovat společnost přímo a dohodnout se na individuálních podmínkách vydání karty.

Zdroj: Penize
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články