24.11 2023 mohou všichni Češi ušetřit desítky tisíc korun: Nabídka trvá jen 24 hodin, pospěšte si

Zákazníci se brzy konečně dočkají. V tento den v roce může každý Čech ušetřit klidně desítky tisíc korun.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Blíží se nejočekávanější nákupní událost roku! Obchodníci přicházejí s výraznými slevami a lákají milovníky nakupování na jedinečnou příležitost pořídit si za lákavé ceny nejen své vysněné produkty, ale i vánoční dárky. Black Friday 2023, známý také jako Černý pátek, je marketingovou akcí vzniklou v USA. Tento den připadá vždy na čtvrtý pátek v listopadu, tedy den následující po americkém svátku Díkůvzdání. Letos si můžete Black Friday zapsat do kalendáře na 24. listopadu. Při velkém nákupu může člověk ušetřit i několik desítek korun, musíte však ceny kontrolovat a dát si pozor, zda jsou udané ceny správné.

Black Friday

Termín Black Friday má svůj původ v 60. letech a původně byl spojen s rušným silničním provozem, který následoval den po Díkůvzdání. Nicméně dnes je tento den spojován s masivními slevovými akcemi a nákupním šílenstvím. Obchodníci nabízejí obvykle největší slevy za celý rok, což přiláká mnoho nakupujících. V České republice jsou Češi ochotni během Black Friday utratit miliardy korun. V loňském roce utratili podle serveru hn.cz během této události přes 7 miliard korun, a podobné číslo bylo zaznamenáno i v roce 2021. Oblíbené kategorie zahrnovaly oblečení, elektroniku, hračky a parfémy. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Na co si dát pozor

Nejde jen o slevu, obchodníci ale mají také další triky, na které jsou zatím zákony nedostatečné. Důležité je, abyste si všímali konkrétních podmínek akce. Například obecná sleva může platit pouze na určité zboží, neboť výhodnější cenu můžete nalézt až při koupi druhého nebo třetího produktu. Je proto nezbytné, abyste pečlivě prostudovali podmínky akce, abyste nepodlehli obchodním trikům.

Zdroj: Zásilkovna
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články