Varování: Oblíbená aplikace Čechů zvyšuje ceny, uživatelé si budou muset sáhnout hluboko do kapsy. Většina se nedoplatí, možná i vy

Používáte Netflix? Pak pro vás nemáme dobrou zprávu. Již brzy bude muset každý z nás platit tuto obrovskou částku.

Peníze v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Netflix nedávno zvýšil ceny na některých svých klíčových trzích, a to i v Německu. Otázka se nyní naskýtá: Budou i diváci v Česku brzy čelit vyšším cenám za filmy a seriály na této populární streamovací platformě?

Netflix v Česku

Netflix vstoupil do České republiky v roce 2016 a v roce 2019 došlo k důležitému kroku, kdy bylo celé uživatelské prostředí lokalizováno. Od samého počátku mohou čeští diváci vybírat z různých předplatných – Basic, Standard a Premium, lišících se počtem povolených zařízení pro sledování a také maximální kvalitou streamování. Je zajímavé pozorovat, že Netflix je téměř jedinou streamovací službou v Česku, která si dlouhodobě udržuje stabilní ceny. I přes boj proti sdílení účtů a zrušení měsíčních zkušebních období si Netflix udržuje konzistentní cenovou politiku, zatímco jiné služby jako HBO nebo Disney+ pravidelně zdražují. Nicméně, zdá se, že se to může letos změnit.

Změna v ceníku

V USA, Velké Británii a Francii docházelo k pravidelnému zvyšování cen na Netflixu. Naposledy to nastalo na podzim roku 2023 spolu s ohlášením výsledků za 3. čtvrtletí. Američtí diváci nyní platí více než dříve za tarify Basic a Premium. Podobným způsobem byly zvýšeny ceny i ve Velké Británii a ve Francii.

iZdroj fotografie: Depositephotos
Netflix připravuje výrazné změny ve svém ceníku.

Ceny Netflixu jsou nastavovány podle kupní síly obyvatel v jednotlivých zemích, a tak se nejvíce platí ve Švýcarsku a nejméně v Pákistánu, Turecku nebo Indii. V České republice zatím Netflix nezavedl model s reklamou, který funguje v některých zemích. Otázkou tak není pouze jestli dojde k zdražení, ale spíše kdy k tomu dojde. Pravděpodobně se zvýšení cen bude spojeno s uvedením nového reklamního tarifu.

Netflix své zdražení zdůvodňuje rostoucími výrobními náklady na nový obsah. Investice do úspěšných seriálů jako „Koruna“, „Stranger Things“ nebo „Hra na oliheň“ se snaží kompenzovat zvýšením cen předplatného. Jak se to projeví v České republice, zůstává zatím ve hvězdách.

Co říkáte na plánované zdražení předplatného?

Zdroj: Netflix
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články