Všem Čechům hrozí poplatek za pořízení nového telefonu. Může se vyšplhat až na 35 000 Kč

Kuriózní případ z Británie. Brit si z oficiálního obchodu Apple objednal nejnovější iPhone 15 Pro Max, místo něj však obdržel padělek. Stát se to může i vám.

iPhone i Zdroj fotografie: SimonWaldherr / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Nejspíš už se každému někdy stalo, že si objednal na internetu nějakou značkovou věc a domů mu dorazil padělek. Většinou se to stává při nákupech přes různé internetové bazary nebo na nelicencovaných e-shopech. Nikdo by však podobnou záměnu nečekal u oficiální objednávky u společnosti Apple. Nemilé překvapení však čekalo zákazníka z Británie, který v balíčku nenašel vytoužený iPhone, ale čínskou napodobeninu. Nejedná se navíc o jedinou záměnu, se kterou se musela společnost Apple v poslední době vyrovnat.

iPhone z Číny

Se svým zážitkem se mladý Brit podělil na sociální síti Reddit. Podle svých slov vystavil objednávku na nový iPhone 15 Pro Max přes oficiální internetové stránky Applu. Když mu však balíček dorazil o pár dní později domů, čekalo ho nemilé překvapení. Místo iPhonu v něm byla jen laciná čínská napodobenina. Nikdo by u tak renomované firmy nepředpokládal podobné pochybení a zatím není jasné, jak mohlo k záměně dojít. Uživatel na Redditu uvádí, že si prvních podezřelých náznaků všiml hned po vybalení telefonu z krabice.

starý telefon
iZdroj fotografie: burgermac / Creative Commons / CC BY-SA

Laciná napodobenina

„Otevřel jsem krabici a první věc, které jsem si všiml, je fólie na obrazovce. Další věc, které jsem si všiml, když jsem ho zapnul, obrazovka nevypadala správně,“ uvádí poškozený uživatel ve svém příspěvku na sociální síti Reddit. Tím však falešné odlišnosti nekončí. Falešný iPhone měl mít už předinstalované aplikace Facebooku a TikToku, které by v novém telefonu určitě nebyly. Také operační systém měl jen imitovat vzhled a chování iOSu, a navíc se výrazně zasekával. Jak mohlo k takové záměně dojít?

Apple nám lhal? Jak ukázal test, odolnost nového iPhonu 15 Pro Max je pro většinu lidí k smíchu

Záhadná záměna

K pochybení nejpravděpodobněji došlo někde v doručovacím procesu u dopravce. Zda byl iPhone za padělek zaměněn záměrně či náhodou však není jasné. První variantě by však napovídala naprostá shoda trekovacího čísla na balíčku s trekovacím číslem, který balíčku vygenerovala společnost Apple. Sledování balíčku navíc celou dobu probíhalo na oficiálních stránkách Applu. Že je někde problém potvrzují i další případy záměn, které uživatelé řešili na oficiálním fóru Applu. Několik uživatelů mělo místo objednaného nejnovějšího iPhonu 15 Max Pro obdržet předchozí model iPhone 14 Max Pro.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články