Apple nám lhal? Jak ukázal test, odolnost nového iPhonu 15 Pro Max je pro většinu lidí k smíchu

Jedním z hlavních vylepšení, které bylo proklamováno u letošního iPhonu 15 Pro Max, byl nový rám vyrobený z odolného titanu třídy 5.

i Zdroj fotografie: Kyu3 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Nicméně, jak ukázal nedávný odolnostní test od populárního YouTubera JerryRigEverything, nevyšlo Applu v tomto ohledu úplně dobře. To je poprvé za posledních 10 let, co iPhone v takovém testu neuspěl. Mohl Apple snad zkreslovat realitu? 

Test odolnosti

Test odolnosti začal, jak obvykle, zkoumáním odolnosti displeje vyrobeného z odolného Ceramic Shield skla. První škrábance se objevily na 6. úrovni Mohsovy stupnice tvrdosti, což je běžný výsledek pro kvalitní zařízení. Později byly zjištěny hlubší škrábance na úrovni 7. Jerry však poznamenal, že povrchové škrábance vypadaly méně nápadně než dříve. Displej tedy v této oblasti obstál relativně dobře. Ovšem, když došlo na test ohnutí zařízení, situace se zhoršila. 

i

Testem neprošel

I při minimálním tlaku došlo k prasknutí skleněných zad zařízení během 5 sekund. Zraněna byla dokonce i část, kde jsou umístěny kamery. Z tohoto testu vyplývá, že zadní část iPhonu 15 Pro Max je zřejmě méně odolná, než bylo původně prezentováno. Stačí, aby na telefon někdo sedl, a to může být pro zařízení fatální. Jerry byl z výsledků tohoto testu tak překvapen, že ho označil za neúspěšný a iPhonu 15 Pro Max tak neprošel. 

Jak tomu předejít?

Naštěstí nabízí uživatelům radu. Zadní sklo je modulární a jeho výměna je mnohem levnější než výměna celého zařízení. Tato informace může být pro majitele tohoto iPhonu uklidňující. Nakonec byl podroben testu i menší iPhone 15 Pro. Na rozdíl od svého většího a dražšího bratra test ohnutí zvládl bez úhony. Na zadní straně zařízení nebyla zjištěna žádná prasklina ani poškození.

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články