Používáte mobilní telefon? Tohle všechno se pro vás již brzy změní. 80 % Čechů si bude muset zvyknout na nepříjemnou novinku

Máte mobilní telefon? Pak se budete muset přizpůsobit novince, která kompletně změní jeho používání. Tomuto se nikdo nevyhne.

Telefon i Zdroj fotografie: Yxyv / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Google přichází s inovací pro svou klávesnici pro chytré telefony, Gboard, která řeší problémy spojené s psaním na šířku. Tato novinka, která je součástí beta verze Gboardu 13.6, by mohla výrazně změnit způsob, jakým miliardy uživatelů zadávají text na svých chytrých telefonech. 

Nová klávesnice

Klávesnice Gboard od Google je jednou z nejstahovanějších softwarových klávesnic s celkovým počtem stažení přesahujícím pět miliard. Kromě standardních funkcí nabízí také psaní rukou, hlasové zadávání a další možnosti. Aktuální úprava se zaměřuje na vylepšení uživatelského prostředí při psaní textu v horizontální poloze telefonu, kdy jsou tlačítka klávesnice rozšířena na celou šířku displeje. V nové beta verzi Gboardu můžete očekávat plovoucí zobrazení klávesnice, které se objeví ve vodorovném uspořádání a zobrazí se jako plovoucí modul, který lze pohodlně přesouvat a upravovat velikost. 

iZdroj fotografie: Helar Lukats / Creative Commons / CC BY-SA

Velká změna

Tato úprava umožní efektivnější využití obrazovky a poskytne uživatelům více prostoru pro zobrazení obsahu. Plovoucí zobrazení se stává výchozím nastavením ve formátu na šířku, ale uživatelé mohou kdykoli přepnout na tradiční zobrazení na celou šířku obrazovky, když klávesnici přetáhnou do spodní části displeje. Tato nová funkce je dostupná všem beta testerům Gboardu bez ohledu na zařízení nebo verzi operačního systému, což naznačuje, že se brzy může objevit ve stabilní verzi pro všechny uživatele.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články