Vzácný rozhovor Nikoly Tesly z roku 1931 o tom, co by komunikace s mimozemšťany udělala s lidstvem

Slavný fyzik objevil a používal rádiové vlny, ačkoli samotné rádio není jeho produktem. Komunikace s mimozemšťany je podle něho nesmírně důležitá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nikdo nepochybuje o tom, že Nikola Tesla byl bezesporu jedním z největších mozků lidské historie. Jeho objevy nás ovlivňují dodnes. Stejně jako mnoho předních vědců své doby se ale pohyboval i na poli mysticismu. I když samozřejmě s vědeckými základy. Proto nepřekvapí, že patřil k lidem, kteří byli skálopevně přesvědčen o existenci mimozemských civilizací. Razil myšlenku, že lidé by s nimi měli komunikovat.

Lidstvo musí s mimozemšťany komunikovat

Tesla v roce 1931 poskytl novinářům rozhovor, ve kterém tvrdí, že ve vesmíru určitě existují lidé nebo bytosti, které žijí obdobně jako my. Podle něho bude velmi důležité s nimi komunikovat a vytvořit společné bratrství. Jeho tvrzení samozřejmě zapadá do objevů, které během svého života udělal. Jedním z nich byly rádiové vlny, které uměl zachycovat i používat. Sestrojit třeba jimi řízeného robota.

V roce 1899 zachytil z vesmíru signály, o kterých byl přesvědčen, že pochází od mimozemské civilizace. V té době vlastně nikdo nedokázal pochopit, o čem mluví, protože něco takového jako zachycování kosmických signálů neexistovalo. Zjistil, že jsou pravidelné. Také vyloučil, že by je produkovalo slunce, měsíc nebo pozemská atmosféra. Nabízelo se jediné vysvětlení. Pochází od někoho jiného ve vesmíru.

Spekulace o Černém rytíři

Tesla byl přesvědčen, že je vysílá civilizace z Marsu. V té době se věřilo, že na čtvrté planetě sluneční soustavy může být inteligentní život, ačkoli dnes víme, že tomu tak není. Další teorie říkají, že se jednalo o signály tajemného satelitu Černý rytíř. Má údajně obíhat na polární oběžní dráze Země. Kolem tohoto předmětu existuje mnoho různých teorií. Někteří lidé tvrdí, že ho zaměřili nebo viděli, jiní zase, že ve skutečnosti vůbec neexistuje.

Údajný Černý rytíř iZdroj fotografie: NASA / Public Domain

V současnosti víme, že mnohé signály takto zaznamenané patří různým planetám, kometám, hvězdám či dokonce galaxiím. Na druhou stranu se vyskytují i signály, o jejichž původu se vědci často dohadují a neznají je. Je nutné ale konstatovat, že rádiové vlny, tak jak je objevil Nikola Tesla, se k mezihvězdné komunikaci nehodí. Šíří se jen rychlostí světla a na nějakou odpověď od nějaké hvězdy bychom mohli čekat mnoho a mnoho let.

Proč Tesla věřil v existenci mimozemských civilizací?

Zdroj: Bizsiziz
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Vít Lukáš

Zobrazit další články