Netflix varuje: Pokud si neupravíte své údaje, zrušíme vám vaše předplatné

Netflix varuje své uživatele před ztrátou jejich účtu. Kdo si do konce tohoto měsíce neupraví své údaje, může přijít o předplatné a už se nikdy na žádný film nepodívá.

zdražování Netflixu i Zdroj fotografie: Donald Trung Quoc Don (Chữ Hán: 徵國單) / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Netflix si stále udržuje svou přední pozici na poli streamovacích platforem. Nepřichází o ni ani po několika nepopulárních rozhodnutích, které vedení Netflixu v poslední době zavedlo. Otázkou však zůstává, jestli to tak zůstane i nadále. Poslední novinka, před kterou Netflix varuje své uživatele, může pro mnohé znamenat zrušení jejich dosavadního účtu.

Netflix varuje své uživatele

Netflix už na svém webu zveřejnil chystající změny, které se budou týkat způsobu platby předplatného. Do roku 2018 bylo totiž běžné, že si mohli noví uživatelé zvolit fakturaci přes App Store jako způsob platby za své předplatné. Tato možnost mohla být pro uživatele zařízení od Applu výhodná v tom, že díky tomu měli všechny své platby na jednom místě. Od roku 2018 však byla tato možnost pro nové uživatele zrušena. Nyní Netflix varuje, že možnost platby přes App Store zruší i stávajícím uživatelům. Tito uživatelé si proto musí rychle změnit způsob platby, jinak se už na žádný film nepodívají.

Netflix varuje
iZdroj fotografie: Dick Thomas Johnson from Tokyo, Japan / Creative Commons / CC BY-SA
Netflix varuje své uživatele před ztrátou účtu.

Nastane odliv uživatelů?

Dá se očekávat, že se tento krok setká u spousty zákazníků s nelibostí. Lidé většinou neradi mění něco, na co jsou dlouhodobě zvyklí. Otázkou zůstává, jak moc to otřese celou základnou uživatelů a zda raději přejdou ke konkurenci. Podobné spekulace se vedly i při nedávné změně, kdy Netflix zakázal šíření hesel mimo členy jedné domácnosti. V tomto případě se však žádný odliv uživatelů nekonal. Netflix naopak nečekaně posílil.

Používáte Netflix? Již brzy vám zruší tarif a budete platit 2x více

Dlouhodobá oblíbenost

Zatím to tedy nevypadá, že by silným postavením na trhu, které si Netflix vybudoval, jen tak něco otřáslo. Své prvenství si udržuje i vůči konkurenci, jako je HBO a Disney, které na streamovací trend reagovaly spuštěním svých vlastních streamovacích stanic. Netflix stále láká své diváky na spoustu zajímavých novinek a nadále rozšiřuje svůj záběr do různých zemí světa. Dlouhodobí uživatelé tak určitě neradi přijdou o své předplatné, které se už přizpůsobilo jejich oblíbeným filmům a seriálům. Z tohoto důvodu je nutné co nejrychleji provést změny v nastavení, na které Netflix upozorňuje předem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články