Vodafone se s tím nemaže: Neomezená data úplně zdarma může mít každý, má to ale háček

Mít neomezená data úplně zdarma zní opravdu skvěle, v tomto případě to však má jeden velký háček.

Vodafone i Zdroj fotografie: Strubbl / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Česko má vůbec jedny z nejdražších datových balíčků v Evropě a tak nabídka neomezených dat zní skutečně dobře. Koneckonců, kdy jste naposledy slyšeli o tom, že by vám dal někdo něco úplně zdarma? Vodafone teď nabízí neomezená data úplně zdarma. Zdá se to jako výhodná nabídka, zejména na českém trhu, který je známý svými vysokými cenami za mobilní data, ale jak už jsme prozradili výše, má to jeden háček.

Zdarma ano, ale jen na 24 hodin

Balíček s neomezenými daty můžete využít pouze v případě, že dojde k výpadku nebo plánované údržbě vašeho pevného internetového připojení od Vodafonu. To znamená, že abyste takovou nabídku vůbec mohli získat, musí být Vodafone poskytovatel vašeho internetového připojení.

i

To znamená, že tato nabídka není určena pro běžné použití, ale spíše jako dočasná náhrada za případné problémy na straně operátora. Navíc je tento balíček vázán na konkrétní telefonní číslo, které běžně využívá data. 

Jeden velký háček

Pokud nemáte standardní datový balíček u tohoto čísla, tato možnost vám nepomůže. Pro ty, kteří již mají tarif s neomezenými daty, tato nabídka nepřináší žádný významný přínos. Celkově to tedy vypadá, že zásadní revoluce v oblasti mobilních dat se nepřipravuje, ačkoli nabídka může být pro některé uživatele v určitých situacích užitečná. Nabídka zmíněného balíčku může sice pomoci těm, které čeká u Vodafonu plánovaná odstávka internetu, ale jinak vlastně žádné výhody nepřináší. 

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články