Nevídané využití magnetu v běžném životě. Pomůže najít sever a zároveň zamezí zamrznutí zámků. Už žádná krušná zimní rána

Pokud jste brali magnet jen jako prostředek k připevnění věcí na ledničku, vězte, že ho lze použít i mnoha jinými způsoby.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Magnety mají rozličná využití, praktická i poměrně podivná, která by běžného člověka nenapadla. Největší magnet na světě měří 6,7 metru a váží 3 tuny. Jeho magnetické pole má sílu 45 tesla, což je 45 000krát více než magnetické pole Země. To je velmi působivé, ale pro naše potřeby trochu přehnané. Jednoduchý magnet z obchodu nám bude stačit na nalezení severu, sbírání věcí a odebrání železa z kukuřičných lupínků.

Nalezení pravého severu

Co když hledáte sever, jenže nemáte kompas a slunce ani nebe nejsou vidět? Mějte magnet, kousek korku a rovný špendlík a máte vyhráno. Třete špendlík o povrch magnetu asi 50krát stejným směrem, pak ho zapíchněte do kousku korku a položte na vodní hladinu. Špendlík se ve vodě natočí k severu, což si můžete ověřit, pokud budete miskou s vodou otáčet.

iZdroj fotografie: Pixabay

Když už mluvíme o zmagnetizovaných věcech, dá se takhle vyrobit i pero, které bude držet na ledničce. Takže když budete chtít rychle udělat nákupní seznam, budete ho mít hned po ruce. Jednoduše umístěte malý plochý magnet pod klips pera a nechte ho viset na dveřích lednice. Klasickým využitím magnetu v domácnosti je taky hledání špendlíků nebo spadlých sponek, stačí magnetem jezdit po koberci a všechno kovové se zachytí.

Design barev a dveře od vozu

Magnetická barva je vynikající způsob oživení vzhledu místnosti – kuchyně, pokojů nebo domácí pracovny. Podkladová barva má v sobě částečky železného prachu, takže se zeď dá přetvořit v nástěnku pro fotky, poznámky, návody a další věci. Navíc si můžete tuto barvu upravit zajímavými vzory, když po ní budete magnety přejíždět, než vrstva uschne. Kovové částečky mohou vytvořit velmi zajímavé vzory.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud vaše auto nemá bezklíčové otevírání, pak můžete magnet využít hlavně v zimním období. Když dáte na noc plochý magnet přes zámek, zamezíte jeho zamrznutí a ušetříte si tak ranní starosti. Místo toho budete nejspíš věnovat pozornost zamrzlému přednímu sklu, k čemuž nejspíš dojde tak jako tak. Nakonec si můžete pomocí magnetu ověřit, kolik železa skutečně obsahují kukuřičné lupínky, a zkusit je magnetem dostat z misky.

Zdroj: The Secretey Umiverse

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články