Máte některý z těchto telefonů? Odborníci varují, děláte obrovskou chybu. Ani nemrknete a zaplatíte 5 000 Kč

Máte tento telefon? Pak pro vás máme bohužel špatnou zprávu, brzy totiž kvůli němu budete muset zaplatit poplatek ve výši 5 000 Kč.

i Zdroj fotografie: Donald Trung / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Máte tento telefon? Rozsáhlý výběr androidových zařízení nabízí uživatelům širokou škálu možností, ať už jde o různé výrobce nebo cenové kategorie. Od levných smartphonů za dva tisíce korun až po vlajkové modely přesahující 30 tisíc korun. Dnes se zaměříme na to, proč investovat do levného zařízení nemusí být nejrozumnější rozhodnutí.

Levný telefon

Samozřejmě, levné telefony jsou funkční, není třeba propadat panice z toho, že máte levnější smartphone než nejnovější vlajkový model. Je však klíčové pochopit, proč jsou levné telefony vyráběny a co přesně získáváte při jejich nákupu. Tyto modely se často pyšní nejen nízkou cenou, ale také slušnou výbavou. Jak je to ale možné? Když výrobce věnuje mnoho peněz na samotný hardware, nízká cena se projevuje v jiných aspektech.

Kde však může být zakopaný pes? Především v softwaru a následné podpoře. Při nákupu dražšího telefonu neplatíte pouze za komponenty a značku. Investujete také do závazku poskytnout vám dlouhodobou a bezproblémovou podporu. Levné telefony jsou cenově dostupné díky nízké marži, a proto je pro výrobce motivací podnítit uživatele k častější výměně zařízení, jak uvádí web Mobilizujeme.

Smartphone iZdroj fotografie: Depositephotos
Pokud máte takový telefon, může to vést k mnoha problémům.

Nedostatečná podpora

Podpora je klíčovým prvkem. U levných telefonů bývá často nedostatečná, a může se stát, že uživatel obdrží maximálně jednu systémovou aktualizaci, pokud vůbec. Rozhodnutí je zcela na uživateli, zda upřednostní levnější model, či vlajkový. Nicméně je důležité mít jasno ve faktech. Levná varianta bude pravděpodobně za pár let zastaralá, což znamená nejen ztrátu nových funkcí, ale také bezpečnostních aktualizací. Vlajkový model naopak zaručí alespoň pětiletou funkčnost, což při rozpočítání na jednotlivé roky představuje větší výhodu pro nákup špičkového zařízení.

My preferujeme připlatit si za telefon a mít ho delší dobu. Tím nejenže šetříme životní prostředí při nižším zatížení při delším používání jednoho zařízení, ale také si užijeme benefitů dlouhodobé podpory a spolehlivosti.

Co preferujete pro sebe vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články