Jednou zavoláte a přijdete o tisíce korun: Na toto číslo volá 73 % Čechů, možná i vy

Voláte na toto číslo? Pak se musíte připravit na to, že zaplatíte pořádný balík. Týká se to až 73 % Čechů, i vás.

i Zdroj fotografie: Viking / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pamatujete si na tu reklamu s dvěma chlápky, co vás lákala na linku 1188 pro informační asistenci? Tato služba vznikla v roce 2007, kdy internet teprve začínal svou cestu, a bylo zjevné, že lidé budou hledat informace. I když v dnešní době má každý v kapse chytrý telefon s přístupem na internet a vyhledávání informací je jednoduché, linka 1188 stále existuje, i když s jiným významem, než bylo původně zamýšleno. 

Linka 1188

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) informoval, že spotřebitelé často podávají stížnosti ohledně této dříve oblíbené linky. Původně sloužila k vyhledávání informací a kontaktů před masovým rozvojem internetu. Podle nejnovější monitorovací zprávy vypadá, že někteří uživatelé byli překvapeni výší účtu za telefonické hovory na linku 1188 i v dnešní době. Mnozí zřejmě podali stížnost, nebo alespoň dotaz, na ČTÚ. Problém spočívá v tom, že linka 1188 účtuje minutovou tarifikaci i za čas strávený na lince (například, když telefonista vyhledává informace). 

Telefon iZdroj fotografie: Devaar100 / Creative Commons / CC BY-SA

Tahají z nás peníze

Co je ještě problematické, účtuje si každou minutu hovoru, který je přepojen na vámi hledaný kontakt. ČTÚ doporučuje obezřetnost při využívání této služby a zdůrazňuje, že pokud se necháte přepojit operátorem linky na požadované číslo, cena za hovor na toto číslo bude odpovídat tarifu linky 1188, nikoli standardnímu tarifu zákazníka. Je důležité zdůraznit, že volání na linku 1188 není levná záležitost. Každá minuta hovoru s T-Mobilem vás vyjde na 33,90 Kč, s O2 na 40 Kč a s Vodafonem na 42,90 Kč. I za relativně krátký 5minutový hovor tak utratíte jako za solidní oběd pro jednu osobu.

Zdroj: Ctu
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články