Máte doma tuto nabíječku? Okamžitě ji vyhoďte, jinak skončíte v nemocnici. Prý ji má doma 47 % Čechů

Stále více Čechů nakupuje v Ikei tuto oblíbenou a levnou nabíječku. Bohužel, podle posledních informací není bezpečná.

Mobilní nabíječka s kabelem i Zdroj fotografie: Dinkun Chen / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Švédský obchodní gigant Ikea patří pro mnoho rodin k těm nejvíce oblíbeným obchodům a to nejen s nábytkem. V dnešní době v tomto obchodním řetězci najdeme i elektroniku a to za velmi přívětivé ceny. Od ceny daných produktů se však odvíjí i jejich kvalita a tak se občas stane, že některé z těchto výrobků mohou být velmi nebezpečné. V tomto případě je řeč o nabíječce, která představuje riziko pro bezpečnost zákazníků. 

Pozor na tuto nabíječku

Ikea vydala oficiální varování a vyzvala své zákazníky, aby případně zakoupenou nabíječku vrátili a požádali o vrácení peněz. Čeští spotřebitelé jsou rovněž zasaženi tímto opatřením, protože Ikea tento výrobek prodávala i na českém trhu. Konkrétně se jedná o USB nabíječku Åskstorm s výkonem 40 W, která byla dostupná na e-shopu i v kamenných prodejnách pod číslem 50461193. Levná šedá nabíječka má bohužel nekvalitní kabel a to i přes to, že IKEA tvrdí, že své výrobky pečlivě kontroluje. Zmíněný kabel se častokrát ohýbá, dochází k jeho porušení a následně tak hrozí úraz elektrickým proudem či samovznícení. 

Obchodní řetězec Ikea iPobočka obchodního řetězce Ikea

Byla stažena z prodeje

Výrobce okamžitě stáhl tento produkt z prodeje na všech trzích, včetně České republiky, kde byla nabíječka dostupná za nízkou cenu. Ikea vyzývá své zákazníky, aby přestali používat tuto nabíječku a vrátili ji do prodejen, kde obdrží plnou náhradu peněz za produkt. Dříve než si budou moci zažádat o peníze, musí však předložit účtenku či jakýkoliv doklad jako důkaz o nákupu. Pokud tuto nabíječku máte doma, raději ji vraťte. Získáte tak zpět své peníze a zároveň ochráníte své zdraví a zdraví své rodiny. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články