Varování: Kdo má doma tuto nabíječku, tomu hrozí brutální problém. Už ji stáhli z prodeje, raději ji okamžitě vyhoďte

Máte tuto nabíječku? Pokud ano, okamžitě ji vyhoďte. Jde o nekvalitní výrobek, který během pár sekund může svévolně vzplanout.

Nabíječka i Zdroj fotografie: Česká obchodní inspekce
                   

Máte doma tuto nabíječku? Společnost ze Švédska, která působí také v České republice, vydala významné bezpečnostní varování ohledně své 40W USB – nabíječka Åskstorm v tmavě šedé barvě. Tento produkt byl stažen z trhu kvůli zvýšenému riziku úrazu elektrickým proudem. Zákazníci vlastnící tuto konkrétní nabíječku jsou vyzváni, aby ji okamžitě přestali používat a vrátili ji do kteréhokoli obchodního domu IKEA, kde obdrží plnou částku.

Nebezpečná nabíječka

Bezpečnostní obavy vznikly v souvislosti s opotřebením napájecího kabelu, což může vést k riziku úrazu elektrickým proudem a způsobit popáleniny. I přes přísné hodnocení rizik a testovací programy během vývoje produktů IKEA bylo zjištěno, že napájecí kabel u tmavě šedé USB nabíječky Åskstorm 40W se může poškodit nebo zlomit, zejména poté, co byl nějakým způsobem ohnut nebo omotán kolem nabíječky během delšího používání.

Nabíječka na telefon iZdroj fotografie: Depositephotos

Jak poznat konkrétní model

Podle informací na štítku na zadní straně nebezpečné nabíječky lze identifikovat dotčený model s číslem článku 50461193 a číslem modelu ICPSW5-40-1. Produkt byl dostupný od dubna 2020, ačkoli byl stažen z trhu v různých regionech, včetně Kanady, Španělska a Velké Británie, avšak zatím nebylo zveřejněno stažení v USA, kde byl také prodáván.

IKEA se za stažení omlouvá a zdůrazňuje svůj závazek k bezpečnosti zákazníků. Ti, kteří vlastní daný produkt, jsou vyzváni k jeho okamžitému zastavení používání a k návratu do obchodního domu IKEA, kde obdrží plnou částku. Proces vrácení není vázán na předložení dokladu o koupi a zákazníci mohou produkt vrátit neomezeně dlouho.

Co říkáte na nebezpečné produkty na pultech obchodu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články