Naléhavé: Až 20 % Čechů má teď nárok na odměnu 1 450 Kč. Stačí mít tento telefon, to je vše

Až 20 % Čechů má teď nárok na odměnu 1 450 Kč. Každý, kdo má tento typ telefonu od Applu, si o ni může zažádat. Společnosti to nařídil soud. Nenechte si svou odměnu ujít.

nárok na odměnu i Zdroj fotografie: Air fans / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Málokdy se stane, že by někdo dostal nějaké peníze jen tak. Společnost Apple však nyní rozdává odměnu ve výši 1 450 korun každému, kdo vlastní některý ze starších iPhonů. Poprvé tak můžete získat peníze za svůj starý telefon aniž byste ho museli prodat. Nárok na odměnu má až 20 % Čechů, kteří vlastní tyto typy iPhonů.

Majitelé iPhonů mají nárok na odměnu

Majitelé určitých modelů mobilních telefonů od populární značky Apple mají nárok na odměnu ve výši 1 450 korun. Důvodem je zjištění, že společnost Apple pomocí pravidelných aktualizací systému záměrně zpomalovala výkon starších modelů iPhonů. Záměrem nejspíš bylo přimět jejich zákazníky k zakoupení novějších modelů oblíbeného mobilního telefonu. Společnost Apple za tento krok draze zaplatí a musí každému uživateli vyplatit příslušnou odměnu, kterou jí stanovil soud, jak uvádí web Laptopmag.com. Nařízení se zatím týká amerického trhu, ale u nás by se mohl týkat až 20 % Čechů.

Konkrétně se na vyplacenou odměnu mohou těšit majitelé modelů řady iPhone 6 (včetně 6 Plus, 6s, a 6s Plus), dále iPhone SE a iPhone řady 7 a 7 Plus. Všechny zmíněné modely se staly obětí podvodného obchodního tahu společnosti Apple. Nárok na odměnu ve výši 1 450 korun je tedy určitě na místě.

v ohrožení
iZdroj fotografie: Kelvinsong / Creative Commons / CC BY-SA
Za svůj starý model iPhonu můžete dostat odměnu 1 450 korun.

Starší modely telefonů se běžně zpomalují

Nutno však dodat, že mobilní telefony značky Apple nejsou jediné, kterých se může podobný jev týkat. Ke zpomalení zařízení může dojít u každého staršího telefonu, většinou však přirozeným stárnutím, u kterého nevzniká nárok na odměnu. Technologie se v dnešní moderní době vyvíjejí závratnou rychlostí a spolu s tím se mění i nároky na podporu různých funkcí či na zabezpečení našich osobních dat. Právě proto nám Android i iOS nabízí pravidelné aktualizace systému, které mají výše zmíněné zajistit.

Apple nám lhal? Jak ukázal test, odolnost nového iPhonu 15 Pro Max je pro většinu lidí k smíchu

Vedlejším efektem rychlého vývoje však je i rychlejší stárnutí zařízení. Udává se, že každý z nás si kupuje nový mobilní telefon zhruba každé tři roky. Obecně lze říci, že telefony starší pěti let jsou už jednoduše zastaralé a nedokáží utáhnout všechny systémové aktualizace, kterými si za ty roky prošly. Proto dochází ke zpomalení a zhoršení uživatelského pohodlí. Běžný uživatel tento jev jen velmi těžko ovlivní. Stále byste však měli dbát na to, abyste své zařízení nepřehltili velkým množstvím stažených dat a aplikací, které běží na pozadí a váš mobil zpomalují.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články