Naléhavé: Uživatelé WhatsAppu by měli zpozornět, už brzy budou muset zaplatit poplatek 3 600 Kč

Uživatelé WhatsAppu se musí připravit na poplatek ve výši 3 600 Kč. Bohužel, nevyhne se mu zřejmě vůbec nikdo.

Whatsapp i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Uživatelé Whatsappu se musí připravit na novou změnu. Na konci listopadu jsme sdělili informace o nové funkci WhatsApp ve spolupráci s Googlem. Nyní umožňuje uživatelům na Androidu zálohovat své chaty, obrázky a videa pouze na jejich vlastní Google Disk. Každý jednotlivý uživatel tak bude muset brát v úvahu, že zálohováním zaplní své cloudové úložiště.

Uživatelé WhatsAppu čelí nové změně

Změna pravidel pro zálohování na WhatsAppu přichází s novou metodou. Dříve bylo běžné, že zálohu jste provedli jednoduchým stiskem tlačítka. Vaše chaty, videa a obrázky byly automaticky zálohovány na cloud WhatsAppu a vy jste se při přechodu na nové zařízení jen přihlásili svým telefonním číslem a stáhli si předchozí zálohu. Tato relativně jednoduchá metoda zálohování však již od 1. ledna není k dispozici pro některé uživatele.

Nyní se vaše záloha ukládá přímo na váš Google Disk nebo do cloudu společnosti Google podle vašeho výběru. Původně měla být tato novinka nasazována postupně až do poloviny roku 2024, ale někteří uživatelé již teď začínají pociťovat tuto změnu. Provedení této změny mohou uživatelé sledovat v Nastavení WhatsAppu, kde mohou přes Chaty a Zálohování chatů připojit svůj gmailový účet k aplikaci a provádět zálohování na svůj Google Disk.

Whatsapp iZdroj fotografie: Depositephotos

Poplatky za větší úložiště

Pokud jde o možné poplatky, Google nabízí všem registrovaným uživatelům 15 GB volného místa zdarma. Pokud však toto místo zaplníte vlastními daty, může se stát, že abyste si mohli zálohovat WhatsApp, budete muset zaplatit vyšší tarif. Za 60 korun měsíčně můžete získat 100 GB volného místa na zálohování, za 80 korun měsíčně 200 GB a pokud preferujete větší kapacitu, 2TB cloudové úložiště stojí 300 korun měsíčně. Ročně tak může uživatele tato služba přijít až na 3 600 Kč.

Co říkáte na zavedení těchto poplatků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články