Naléhavé: Aplikace, kterou používá 95 % Čechů se s námi mazlit nebude. Přichází obrovská změna, dotkne se všech uživatelů

Whatsapp i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na počátku letošního roku přišla společnost WhatsApp s oznámením potenciální změny. Tato inovace umožňuje uživatelům přidělit svým účtům jedinečná uživatelská jména. I když se společnost dlouho zdržovala sdělování podrobností o této zajímavé funkcionalitě, nedávná pozorování ukazují, že s touto funkcí WhatsApp stále intenzivně experimentuje. 

Nová funkce

Nová funkce uživatelských jmen se objevila ve vývojové beta verzi aplikace WhatsApp pro Android (verze 2.23.25.19). WABetaInfo však zdůrazňuje, že tato funkce zatím není dostupná pro beta testery. Nejnovější aktualizace WhatsApp nyní zahrnuje speciální vyhledávací funkci pro uživatelská jména, která je důležitá pro oddělení od běžného jména ve službě WhatsApp. Tato plánovaná funkce umožní uživatelům vytvářet unikátní uživatelská jména, což usnadní ostatním najít je v rámci aplikace. 

Cíl úpravy

Hlavním cílem této inovace je umožnit uživatelům komunikovat bez nutnosti sdílení svých osobních telefonních čísel. Když někdo sdílí své uživatelské jméno, lze ho snadno vyhledat a zobrazit jeho profil, což usnadňuje přímou komunikaci v rámci platformy WhatsApp. Zavedení uživatelských jmen představuje další vrstvu soukromí pro uživatele WhatsApp, zejména pro ty, kteří preferují není veřejně zveřejňovat svá telefonní čísla. Ačkoliv je tato funkce stále ve fázi testování, přesný mechanismus finální verze zůstává nejasný. Očekává se však, že uživatelská jména v WhatsApp brzy debutovala pro beta testery. 

Whatsapp iZdroj fotografie: Depositphotos

Obří změna

Přístup WhatsApp k této funkci připomíná Telegram, který již tuto možnost nabízí. WhatsApp však pravděpodobně poskytne uživatelům pokročilejší možnosti přizpůsobení. Umožní uživatelům kontrolovat, kdo může iniciovat komunikaci prostřednictvím uživatelských jmen. S postupem vývoje uživatelských jmen se uživatelé těší na potenciální změny v jejich zkušenostech s komunikací přes WhatsApp, s očekáváním zvýšeného a bezproblémového spojení v rámci aplikace.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články