Používáte nabíječku na telefon? Hrozí vám problém nevídaných rozměrů. Radši si o tom hned přečtěte, ať pak nelitujete

I obyčejná nabíječka, která nám má pomáhat, nám ve skutečnosti může pořádně uškodit a zničit během pár minut v podstatě celou domácnost.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

V dnešní době si bez mobilního telefonu těžko umíme představit svůj každodenní život. Občas se však stane, že se baterie mobilního telefonu vybije, a musíme sáhnout po nabíječce. Není však vhodné nechat nabíječku stále zapojenou, aniž by byla aktivně používána. Existuje několik důvodů, proč byste měli dodržovat tuto zásadu, i když to mnozí možná nevědí. Za prvé, nabíječka má svůj transformátor, který převádí elektrické napětí na požadovaný výkon pro dobíjení telefonu, obvykle kolem 5 voltů u smartphonů. 

Nabíječka stále funguje 

Tento transformátor stále funguje, i když není připojen k telefonu. Pokud tedy necháte nabíječku stále zapojenou, zbytečně spotřebovává elektrickou energii. Vzhledem k tomu, že náklady na elektřinu nejsou zanedbatelné, je to nejen neekonomické, ale také zbytečné. V dnešní době je tato praxe spíše způsobena pohodlností a nedbalostí. Proto je důležité zvážit, kde nakupujete nabíječky. Špatné nabíječky, zejména ty levné a neoriginální, mohou být nebezpečné. 

iZdroj fotografie: iStock

Riziko požáru

Mějte na paměti, že čím déle je zařízení zapojeno, tím vyšší je riziko přehřátí a potenciálního požáru. Existují případy, kdy vadné nabíječky způsobily malé požáry, ale v některých případech mohou mít vážné následky. Proto byste se měli vyvarovat i rizikovým faktorům, jako je vystavení přímému slunečnímu záření a neustálé dobíjení telefonu na 100 %. Celkově je tedy nejlepší praxe odpojit nabíječku od zásuvky, jakmile je plně nabitá, aby se předešlo zbytečným nákladům na elektřinu a minimalizovalo se riziko potenciálních problémů spojených s dlouhodobým zapojením nabíječky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články