Svůj telefon nabijete i bez nabíječky: Vše jsme zjistili za vás

Určitě jste zažili situaci, kdy jste byli na dovolené nebo někde daleko od civilizace, a najednou jste si uvědomili, že váš mobilní telefon je téměř na nule, a nemáte k dispozici žádnou elektřinu k jeho nabití.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Co teď? Může to být velmi frustrující, zvláště když si potřebujete zavolat nebo se orientovat pomocí mapy. Existuje však několik způsobů, jak telefon nabít i v prostředí, kde elektřina není dostupná. Některé z těchto metod jsou velmi jednoduché a pravděpodobně vám nepřinesou žádné nové informace. Jiné jsou trochu složitější a vyžadují trochu kreativity a dovednosti. I když se na první pohled mohou zdát neobvyklé, skutečně fungují. 

Power banka

Jednou z nejjednodušších možností je použít powerbanku, což je přenosný zdroj energie. Větší powerbanky dokážou nabít váš telefon několikrát, zatímco menší verze jsou vhodné spíše na jedno nabití. Existují různé typy powerbanek, některé mají elegantní a minimalistický design, zatímco jiné jsou robustní a odolné proti poškození. Doporučujeme mít powerbanku vždy při sobě na cestách, dost často může být velmi užitečná.

Přenosný adaptér

Další možností je použití přenosného startéru (Car Jump Starter), který má integrovanou baterii s kapacitou kolem 20 000 mAh a některé verze mají také USB výstupy. Toto zařízení lze využít jako záložní zdroj energie pro váš telefon. Alternativou je využít svůj laptop, abyste si přes něj nabili telefon. Tato metoda je sice pomalejší, ale v nouzi vám dobře poslouží.

Tužkové baterie

Dalším možným řešením je využít tři tužkové baterie AAA, které spojíte dohromady a připojíte k nim microUSB/USB-C kabel. Tímto způsobem můžete telefon dobít, i když to bude trvat poměrně dlouho a nabijete pouze několik procent. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Existuje také poměrně zajímavý gadget, který se nazývá dynamo. Toto zařízení má malou páčku, kterou otáčíte a vytváří se elektrická energie, která se přenáší do vašeho telefonu přes USB kabel. Tato metoda může být časově náročná, ale může být užitečná v situacích, kdy nemáte jinou možnost. 

Solární panely

Solární panely jsou další možností, jak nabít telefon bez elektřiny. Existují kompaktní skládací panely, které můžete snadno přenášet a využít sluneční energii k nabíjení telefonu. Některé solární nabíječky mají také vestavěný akumulátor, což umožňuje nabíjení i v noci. Pokud máte k dispozici vítr nebo vodu, můžete využít přenosnou turbínu. Toto zařízení využívá sílu větru a vody k vytváření elektrické energie, kterou lze použít k nabíjení telefonu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články