Varování: Posloucháte hudbu? Hrozí vám, že ještě dnes přijdete o 1 000 000 Kč

Mladou ženu vyšel takový milostný podvod na více jak 1 milion korun. Chtěla věřit pohádce a přišla doslova o všechno. Vemte si z toho ponaučení.

mobilního operátora i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Podvodníci a kyberzločinci se nebojí použít jakoukoliv praktiku, aby z důvěřivých obětí získali peníze či jejich osobní data. Některé jsou záludné, nad jinými zůstává rozum stát. Do druhé kategorie spadá i případ mladé ženy, která si myslela, že si dopisuje se známým rockovým zpěvákem. Slíbil jí osobní setkání i věčnou lásku, ale ve skutečnosti šlo jen o takzvaný milostný podvod. Než si svůj omyl uvědomila, přišla dohromady o víc jak 1 milion korun.

Povedený milostný podvod

Mladá žena z Nového Bydžova se nakonec obrátila na policii. Podle výpovědi se s údajným slavným rockovým zpěvákem seznámila na sociální síti. Jako nadšená fanynka podlehla po pár zprávách pohádce o tom, jak jí údajný zpěvák miluje a že se těší na osobní setkání. Žádal jí o zaslání peněz, aby si mohl koupit letenku a přiletět zpátky ze zahraničí, kde údajně pobýval. V tu chvíli už mohlo být mladé ženě jasné, že se jedná o milostný podvod, ale ona stále věřila, že je to reálné.

Podvodník mladé ženě hrál šikovně na city. Tvrdil jí, že je jeho životní láska a těší se na společně strávený čas. Jí podobné řeči zřejmě lichotily a podporovaly její poblázněnost. Muž jí sliboval hodnotné dary a peníze, které měly mít hodnotu desítek milionů korun. Přesto jí stále žádal o zaslání dalších a dalších peněz, které mu žena nepochopitelně stále posílala.

milostný podvod, záběr z koncertu rockové hudby
iZdroj fotografie: No machine-readable author provided. Fruggo assumed (based on copyright claims) / Creative Commons / CC BY-SA
Podvodný rockový hudebník

Kruté prozření

Milostný podvod stál ženu dohromady 1,3 milionů korun. Utopila v něm všechny své úspory, a dokonce si kvůli vidině slavného přítele vzala i několik úvěrů. Všechny tyto peníze posílala přes QR kód, který od údajného muzikanta dostala. Netušila, že její prostředky mizí v hlubinách bitcoinmatu, ve kterých už je nikdy nikdo nedohledá. Peníze vložené do kryptoměny jsou totiž prakticky nedohledatelné.

Hledání pravé lásky může mít kruté následky. „Smějící se Stařenka“ na této cestě zabila hned několik lidí

Mějte se na pozoru

Jedná se o smutný a odstrašující případ, ze kterého by si měl vzít každý poučení. Dávejte si pozor na to, s kým na sociálních sítích komunikujete. Musíte si uvědomit, že totožnost náhodného člověka na internetu není nikdy jistá, a proto byste nikdy neměli posílat peníze nikomu, koho neznáte osobně. Všímat byste si měli i podezřelého chování svých dcer, sester a kamarádek, které jsou především v mladém věku na podobné milostné podvody značně náchylné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články