Máte účet u Google? Pak si připravte peněženky, za tohle zaplatí tisíce korun úplně každý z nás

Uživatelé se na Disku Google potýkají s nečekanou ztrátou souborů, které z mysteriozních důvodů zmizely, včetně dat uložených před několika lety. Diskuze na fórech Google se plní stížnostmi na ztrátu souborů, což vyvolává obavy, kolik návrat soubor bude jejich uživatele stát.

i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Uživatelé cloudového úložiště Disk Google hlásí neočekávanou ztrátu svých souborů, které najednou zmizely. To zahrnuje i soubory uložené před několika lety, a to i z roku 2019.

Skok v čase zpět

Diskuze na fórech Google se zaplňují stížnostmi ohledně ztráty dat na Disku Google. Někteří uživatelé hlásí, že služba vrátila jejich Disk do stavu před několika měsíci, a následně zmizely nově přidané soubory. V historii změn se pak neobjevuje ani záznam o jejich vložení nebo odstranění.

Soubory, zálohy, data

První příspěvek, který se objevil, hovoří o ztrátě všech souborů od května tohoto roku. Další uživatelé sdílejí podobná zkušenosti, přičemž jeden z nich ztratil data uložená dokonce od roku 2019. Tento problém není omezen jen na soubory v Disku Google, ale také postihuje data zálohovaná při synchronizaci s počítačem.

iZdroj fotografie: Depositephotos

Google reaguje

Aktuálně není jasné, zda se ztracené soubory podaří obnovit. Google na problém reaguje slovy, že jejich tým pracuje na řešení: „Náš tým produktových inženýrů zkoumá tento problém. Aktuálně analyzujeme příčiny a hledáme možnosti opravy.“ Stále není známo, kolik uživatelů je touto ztrátou postiženo a zda se projevuje u všech stejně. Někteří zjistili, že se problém vyřešil při přístupu k Disku Google z jiného zařízení, ale není jisté, zda bude možné obnovit soubory u všech postižených.

Externí záloha

Pro všechny uživatele, kteří využívají Disk Google pro důležité údaje a soubory, je toto varování. Nespoléhejte se výhradně na cloudové úložiště. Je klíčové pravidelně si vytvářet zálohy na fyzická úložiště, jako je externí pevný disk. Externí pevný disk, který by mohl pojmout ale velké množství dat, stojí i několik tisíc. Tuto investici tedy musí provézt každý uživatel individuálně. Tým podpory Disku Google varuje uživatele, aby nepoužívali tlačítko „Odpojit účet“ v aplikaci Disk Google pro desktop.

Dále upozorňuje na opatrnost při mazání nebo přesouvání složek s daty aplikace, které se nachází na následujících cestách:

  • Windows: %USERPROFILE%\AppData\Local\Google\DriveFS
  • macOS: ~/Library/Application Support/Google/DriveFS
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články