Naléhavé: Každý, kdo nevyplní tento formulář, přijde až o 18 000 Kč

Chcete levnější energie? Změňte dodavatele! Takhle jednoduše a bez skrytých nástrah můžete ušetřit hned několik desítek tisíc korun. Nepropásněte svou šanci.

mobilního operátora i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Máte vysoké náklady na energie? Možná byste měli zvážit změnu svého poskytovatele. Ne, nejedná se o reklamu, ale skutečnost dnešní doby. Ceny energií obecně klesají, ale poskytovatelé tyto změny mnohdy nereflektují u stávajících zákazníků. Je tak zcela běžné, že noví zákazníci dostanou mnohem výhodnější nabídku odběru energie, na které mohou ušetřit i desítky tisíc korun. Stačí jen vyplnit všechny formuláře a projít si celým úřednickým kolečkem.

Levné energie

Většina poskytovatelů enerigií v Česku nedávno výrazně zlevnila své služby. Tyto změny však většinou nepocítí stávající zákazník, který má s poskytovatelem sjednanou smlouvu s fixací ceny na několik let. Pokud se však rozhodnete svého poskytovatele změnit, můžete ušetřit až 18 tisíc korun. Jedná se o smutný příklad toho, kdy se dlouhodobá věrnost jednomu poskytovateli skutečně nevyplácí. Ceny elektřiny i plynu přitom na mezinárodní burze klesly zhruba o 40 až 50 % oproti loňskému roku.

iZdroj fotografie: Juandev / Creative Commons / CC BY-SA

Nový zákazník vyhrává

Pokud tedy chcete platit za energie méně, je nejvyšší čas porozhlédnout se po novém poskytovateli energií. Ačkoliv může mnohé odradit množství papírování, které s takovým přestupem souvisí, ušetřené tisíce korun za to určitě stojí. Jako noví zákazníci budete mít nárok na ty nejvýhodnější tarify, které žádný stávající zákazník nemá a mít nebude. Odborníci zároveň radí, abyste při zřizování nové smlouvy nesouhlasili s dlouhodobou fixací ceny. Připravte si tedy pero k podpisům a porozhlédněte se po nejvýhodnější nabídce poskytovatelů energií dřív, než bude pozdě.

Bude do budoucna možné těžit elektřinu z bouřek? Zachycení této energie a její další použití přináší celou řadu výzev

Nefixujte cenu

Podle aktuálních prognóz budou ceny energií na mezinárodní burze stále klesat. Vhodná doba k přechodu k novému poskytovateli by tak mohla nastat před letošním podzimem. Energie by v té době měly dosahovat nejnižší možné ceny. Pokud však nechcete čekat nebo vám smlouva u stávajícího poskytovatele končí právě teď, neklesejte na mysli. V takovém případě nepřistupujte na dlouhodobou fixaci ceny, díky které byste následně přišli o jakékoliv slevy s případným poklesem cen energií na burze. Vždy tedy při sjednání smlouvy trvejte na co nejkratší době fixace ceny. Takové smlouvy jsou pro klienty dlouhodobě nejvýhodnější.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články