Uživatelé iPhonu, zpozorněte: Kdo neudělá do měsíce tuto věc, bude platit 25 000 Kč

Krádež telefonu není nic příjemného. Společnost Apple proto přišla s novou funkcí, která podobné praktiky znepříjemní i samotným zlodějům. Rozhodně si jí taky aktivujte.

krádež telefonu i Zdroj fotografie: Lee Haywood from Wollaton, Nottingham, England / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Krádež telefonu je skutečně nemilá záležitost. Dnešní mobilní telefony v sobě často obsahují spoustu důležitých osobních dat uživatele, jako jsou jeho platební karty nebo dokonce osobní doklady. K tomu všemu může případný zloděj snadno získat přístup a zneužít vše k různým podvodům. Proto majitele iPhonů potěší nová funkce, která by podobné odcizení dat znemožnila. Ukážeme vám, jak tuto funkci nastavit a ochránit tak svá osobní data před zneužitím.

Krádež telefonu

Funkce, která krádež telefonu znepříjemní každému zloději, je nyní k dostání v každém iPhonu. Uživatelé tak mohou pár jednoduchými kroky ochránit svoje osobní data před zneužitím. Vše potřebné najdete v sekci Nastavení. Dále pokračujete na Face ID a následně na Kód. Zde naleznete možnost Smazat data, kterou stačí aktivovat. Tato funkce automaticky smaže veškerá data v telefonu, pokud se do něj bude někdo snažit opakovaně dostat. Po desátém zadání nesprávného hesla tak přístroj sám data smaže a kompletně se uzavře.

majitelé iphonů
iZdroj fotografie: Web Donut / Creative Commons / CC BY-SA

Obnovení dat

Nemusíte tak už mít strach, že vás krádež telefonu připraví i o veškeré osobní údaje. Data iPhonů se pravidelně zálohují na uložiště iCloud daného uživatele. Pokud ke krádeži a smazání dat z telefonu dojde, uživatel k nim bude mít stále přístup na svém uložišti. Odtud je pak může znovu stáhnout, pokud se k němu odcizený telefon vrátí nebo si pořídí nové zařízení. Skutečně se jedná o velmi šikovnou funkci, kterou by v dnešní době měl mít každý mobilní telefon. Způsobů, jak zneužít osobní data, je bohužel v dnešní době neskutečně mnoho a poškozeného většinou podobné praktiky stojí spoustu peněz.

Wi-fi router

Máte pomalou Wi-Fi? Možná vám ji někdo krade, dá se to však snadno zjistit

Nepoužitelné zařízení

Funkce má však kromě ochrany osobních dat i další pozitivní dopad. Krádež telefonu díky ní přestane být lákavým způsobem, jak získat nový iPhone a přeprodat ho dál. Funkce totiž kromě smazání dat celý mobilní telefon uzamkne a zablokuje, takže se do něj už nikdo znovu nedostane. Díky tomu ho nemůže zloděj uvést do továrního nastavení a následně prodat jako zánovní kousek za poměrně velké částky. Místo toho mu zůstane nepoužitelné zařízení, které může tak maximálně použít jako ne příliš kvalitní těžítko. Můžeme jen doufat, že s podobnou funkcí brzy přijde i konkurenční Android.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články