Je třeba se obávat mince v klice u auta? Pravděpodobně jste ještě neslyšeli o nové technice zlodějů aut

Ukrást konkrétní auto dneska nemusí být pro zloděje skutečně nijak složité, ovšem mince v klice se na to opravdu nepoužívá.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na mnoha místech se objevují „zaručené“ zprávy o tom, že zloději přišli na nový způsob, jak se dostat do cizího auta. Ten má zahrnovat použití mince a samozřejmě nepozornosti majitele. Informace se bohužel objevují opakovaně a někteří jim stále věří. Takže je potřeba zopakovat, že se jedná o naprostý nesmysl a na mince zastrčené v klice auta si nemusíte dávat nijak pozor, protože zloději takto auta skutečně nekradou.

Hoax s nedovřenou klikou

Tento „zaručený“ způsob krádeže měl spočívat v tom, že zloděj, který si auto vybral, zasune do kliky minci tak, aby byla trošku povytažená. Je jasné, že při běžném použití nekontrolujete všechny kliky auta. Podle opakujících se zpráv měly zůstat dveře s mincí odemčené i po elektronickém zamknutí vozidla. Vůz by tak dveře vnímal stále jako otevřené a zloděj by mohl následně proniknout dovnitř, jakmile by se majitel vzdálil.

iZdroj fotografie: Pixabay

Tohle je ovšem principiálně nesmysl. Drobné zvednutí kliky pomocí mince totiž nestačí na to, aby vůz dveře vnímal jako otevřené a ony se běžným způsobem nezamknuly. K tomu dochází jen při plném vytažení kliky. A to mince rozhodně nezvládne, musela by být opravdu hodně tlustá. Takovou by na svém voze už nejspíš nikdo nepřehlédl. Takže buďte opravdu v klidu, žádné „nové a zaručené“ metody se nemusíte obávat.

Mincí auto nevykradete, prokázáno

Trik s mincí zkrátka a jednoduše neexistuje, dají se najít i videa, která jeho funkčnost spolehlivě vyvrací. Původní stopáž pochází z USA, kde hoax vznikl. Jde sice o notně amatérský videoklip, ale na třech vozidlech různých značek ukazuje, že lehké povytažení kliky zamykání vozu rozhodně nezmate. Zavřené dveře se zkrátka normálně zamknou. Pokud přece jen na minci narazíte, prostě si ji dejte do kapsy.

Pokud byste ji však ve dveřích vozu našli, dávejte si raději pozor. Možná vás někdo sleduje a na auto cílí v nevědomí, že konkrétní trik nefunguje. Pokud to zjistí, možná se nevzdá a najde si jinou cestu, jak váš vůz vykrást nebo poškodit. Jestli vlastníte drahé auto, opatrnosti není nikdy dost. Ale obcházet stále svůj vůz v paranoie z nalezené mince je další extrém. Přejeme klidnou jízdu a mince jen ty ve vaší kapse.

Zdroj: Drivenn

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články