Vlastníte tento telefon? Pak máte pořádnou smůlu, aplikace WhatsApp na něm přestane fungovat

Pokud vlastníte takovýto telefon, je dost pravděpodobné, že už aplikaci nebudete moc jakýmkoliv způsobem používat.

Whatsapp i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Aplikace WhatsApp patří mezi oblíbené a nejpoužívané chatovací aplikace, ale každý rok se musí provozovatel postarat o bezpečnost a přidat nové funkce. V tomto duchu se již v úterý změní podpora pro některé starší verze Androidu. WhatsApp oficiálně oznámil, že od 24. října 2023 již nebude podporovat některé starší verze systému Android. Tato informace byla předem oznámena v dubnové beta verzi. 

Konec Whatsappu

Pokud nyní zkontrolujete webovou stránku WhatsApp, uvidíte, že pro stažení aplikace potřebujete alespoň Android 4.1 nebo novější, iOS 12 nebo novější, nebo KaiOS 2.5.0 nebo novější. Na téže stránce ale najdete důležité upozornění: „Od 24. října 2023 budou podporována pouze zařízení s Androidem ve verzi 5.0 a novější.“ To znamená, že začátkem tohoto týdne skončí podpora pro starší zařízení, která nejsou kompatibilní s Androidem 5.0 nebo novějším. Toto omezení se však týká relativně malého počtu uživatelů, jelikož méně než jedno procento uživatelů používá WhatsApp na zařízeních s verzí Androidu starší než 5.0. 

Whatsapp iZdroj fotografie: Depositphotos

Spousta zařízení

To představuje zhruba 1 milion zařízení, což je vzhledem k celkovému počtu více než 2,7 miliardy aktivních uživatelů WhatsAppu relativně malé číslo. Toto omezení může případně postihnout uživatele starších telefonů, jako je například Samsung Galaxy S3 nebo Huawei Ascend P1, které byly velmi populární ve své době, ale nedosahují na potřebnou verzi Androidu 5.0.

Zdroj: Whatsapp
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články