Varování: Pokud vlastníte e-mail, můžete se s ním rovnou rozloučit. O svou adresu přijde až 70 % Čechů

Ani nemrknete a přijdete o svou e-mailovou adresu a o vše, co na ní máte uložené. Stačí pouze chvilinka.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Na začátku letošního roku Google ohlásil plány na odstranění některých účtů, což může mít dopady na uživatele využívající jejich služby. Je důležité zjistit, zda to ovlivňuje i vás, abyste neztratili svá data. 

Ztráta e-mailové adresy

Americký internetový gigant aktualizoval své postupy pro správu neaktivních účtů a stanovil limit dvou let. Pokud účet po této době neprojeví žádnou aktivitu, což znamená, že se uživatel do účtu alespoň jednou nepřihlásí, může být smazán spolu s uloženým obsahem. Tato politika se vztahuje na prostředí Google Workspace, YouTube a Google Fotky. Před samotným smazáním účtu Google provede několik oznámení zaslaných na e-mailovou adresu, kterou uživatel pro komunikaci s účtem uvedl, a také na e-mailovou adresu určenou k obnovení účtu. 

iZdroj fotografie: Pxhere

Jak se vyhnout smazání

Nejjednodušším způsobem, jak se vyhnout smazání účtu, je přihlásit se k účtu alespoň jednou během dvou let. Pokud má uživatel aktivováno některé z předplatných služeb v rámci svého účtu, toto se považuje za aktivitu a účet nebude smazán. Pro ty, kteří ukládají své fotografie na platformu Google Fotky, je rovněž doporučeno přihlásit se alespoň jednou za dva roky. Tímto způsobem lze zajistit, že fotografie a další obsah nebudou smazány. Google také zjistil, že u neaktivních účtů je mnohem nižší pravděpodobnost aktivace dvoufázového ověření než u aktivních účtů, což je dělá zranitelnějšími vůči různým formám zneužití, včetně krádeže identity a šíření nežádoucího nebo škodlivého obsahu.

Zdroj: Chip
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články