Konec: Oblíbená aplikace Čechů končí. Máte poslední chvilku na to, abyste se s ní rozloučili. Týká se to téměř každého Čecha

Aplikace, kterou používá až 74 % Čechů, brzy skončí. Pokud ji používáte, nezbývá vám nic jiného, než se s ní navždy rozloučit.

Telefon s Google Play i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V září letošního roku Google oznámil plány na ukončení své samostatné aplikace pro podcasty. Oficiální konec této služby je stanoven na duben 2024. Pro všechny nadšence podcastů, kteří využívali Google Podcasts, tato zpráva přináší výzvu k migraci. 

Konec oblíbené aplikace

Google spustil nový migrační nástroj, který umožňuje uživatelům převést své stávající odběry z Google Podcasts do aplikace YouTube Music. Pro usnadnění přechodu bude migrační nástroj dostupný v aplikaci Google Podcasts v následujících týdnech. Uživatelé budou informováni o jeho dostupnosti pomocí výrazného banneru v horní části obrazovky. Podrobné pokyny a nápověda k procesu migrace budou také k dispozici na oficiálních stránkách podpory Google. I když je nový migrační nástroj momentálně dostupný pouze ve Spojených státech, očekává se, že bude brzy uveden globálně. 

iZdroj fotografie: Pxhere

Čekají nás změny

Pro ty, kteří nechtějí využívat YouTube Music, Google nabízí alternativu – exportovat své odběry ve formátu OPML ze stránek Google Podcasts. Tato možnost bude k dispozici až do srpna 2024, což uživatelům poskytuje dostatek času na přechod k jiné podcastové aplikaci podle jejich výběru. Zatímco samotná aplikace Google Podcasts přestane fungovat v dubnu 2024, posledním měsícem, kdy bude možné poslouchat podcasty přímo v této aplikaci, je březen. Migrace a export odběrů bude podporována až do července 2024. 

Tato iniciativa dává uživatelům dostatečný čas na bezproblémový přechod a přizpůsobení se novým podcastovým prostředím. Podcasty od Google mají v Obchodu Play více než 500 milionů stažení, což svědčí o jejich populárnosti.

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články