Sledujete filmy a seriály? Nebo hrajete hry? Pak máte smůlu. Už dnes nám to zakážou a my s tím neuděláme vůbec nic

Koukáte na filmy a seriály? Nebo dokonce stahujete hudbu? Pak máte smůlu, nic takového si již nestáhnete a nic s tím neuděláte.

i Zdroj fotografie: Someone Not Awful / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Server Ulož.to, který byl dlouho oblíbený pro svou schopnost umožňovat volné stahování souborů od ostatních uživatelů, se chystá podstoupit zásadní změny. 

Již od 1.12 není možné volně stahovat soubory nahrané ostatními uživateli, a tím pádem pro mnohé uživatele tato služba ztratí svůj původní význam. Změny, které nastaly od prvního prosince, znamenají, že uživatelé budou moci přistupovat pouze ke svým vlastním souborům a žádnému jinému obsahu. Možnost sdílet odkazy k souborům bude zcela odstraněna, přeměňujíc Ulož.to na soukromý cloud. 

Velká změna

Důvodem k tomuto kroku jsou povinnosti vyplývající ze zákona Evropské unie o digitálních službách (Digital Services Act). Tato opatření mají zřejmě zajistit soulad platformy s právními požadavky. Server doufá, že i přes tyto výrazné změny uživatele neodradí a že jim nový formát přinese nový pohled na využívání této služby. Nicméně, s ohledem na to, jakým způsobem byla služba dosud populární, je pravděpodobné, že mnozí uživatelé mohou ztratit zájem a přestanou si předplácet kredity na rychlejší stahování.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Konec filmů a seriálů 

Server je připraven vrátit peníze uživatelům, kteří nebudou mít o nový formát zájem. Je klíčové zdůraznit, že změny se vztahují pouze na server Ulož.to Disk, zatímco platforma Live pro online streamování videa zůstane nezměněna. Otevřená otázka nyní spočívá v tom, jakým směrem se Ulož.to ubere v budoucnu, zejména s ohledem na konkurenci od již zavedených společností na trhu soukromých cloudových služeb, které mohou nabídnout více funkcí než dosavadní podoba Ulož.to.

Pro jedince, kteří používali server Ulož.to na stahování filmů, seriálů a hudby, to znamená kompletní konec.

Zdroj: Mobilizujeme
Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články