Celá rodina přišla o 300 000 Kč kvůli tomu, že na internetu klikli na špatný odkaz. Policie už vydala varování

Celá rodina přišla o 300 000 Kč kvůli tomu, že na internetu klikli na špatný odkaz. Policie už vydala varování, hrozí to i dalším lidem. Neudělejte stejnou chybu.

hovor vás připraví o peníze i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Internetový investiční podvod si vyžádal další oběti. Stali se jimi manželé z Hradecka, které podvodníci připravili o úspory ve výši 300 tisíc korun. Manželé přitom chtěli své úspory zhodnotit ve výhodné investici, kterou jim slibovala reklama na internetu. Kliknutí na špatný odkaz je však přišel příliš draho. Policie nyní pátrá po neznámém pachateli, kterému hrozí trest až osmi let ve vězení.

Klikla na špatný odkaz a přišli o všechno

Manželka při brouzdání internetem narazila na velmi lákavou reklamu, která slibovala výhodnou investici a vysoké výdělky. Ženu to zaujalo a na reklamu zareagovala. Dostala se na stránky domnělé investiční společnosti, kde si vytvořila účet a provedla investici ve výši několika tisíc korun. Několik následujících týdnů nové investice neřešila. Průběžně jí volali domnělí investiční poradci, kteří jí informovali o průběhu její investice, která se značně zhodnotila, a doporučovali jí, aby do investic vložila více peněz. Žena však nějakou dobu lákadlům, které špatný odkaz vytvořil, odolávala.

špatný odkaz
iZdroj fotografie: Depositephotos
Žena si do telefonu nainstalovala aplikaci umožňující vzdálený přístup, následně přišla o všechny úspory.

Nechala se zlákat k dalším krokům

Teprve v nedávné době těmto lákadlům podlehla a začala podnikat další kroky, jak uvedla policejní mluvčí pro web Hradecký Deník.cz. Žena se s vidinou dalšího výdělku nechala přesvědčit, aby si do mobilního telefonu nainstalovala aplikaci, která domnělým poradcům umožnila vzdálený přístup k jejímu zařízení. Následně se měla přihlásit do svého internetového bankovnictví, čímž k němu umožnila přístup i domnělým investičním poradcům. Brzy však zjistila, že jí z účtu zmizely všechny úspory ve výši 300 tisíc korun. Tento účet navíc sdílela se svým manželem, takže oba kvůli kliknutí na špatný odkaz přišli o všechno.

Varování: Žena klikla na tento internetový odkaz a přišla o 600 000 Kč. Možná jste to udělali také a ani o tom nevíte

Policie před podobnými praktikami varuje

Ve světě internetových podvodů se bohužel nejedná o nijak výjimečný případ. Manželé vše nahlásili policii, která nyní po neznámém pachateli pátrá. V případě dopadení mu hrozí až osmileté vězení. Pravděpodobnost, že se policistům podaří vypátrat také odcizené peníze, je však velmi nízká. Policie proto před podobnými praktikami varuje. Nikdy si do svých počítačů nebo telefonů neinstalujte žádné aplikace, které umožňují vzdálený přístup. Finanční investice provádějte pouze ve spolupráci s ověřenými poradci nebo bankéři a vyhýbejte se lákavým reklamám. Jeden špatný odkaz vás může připravit o všechno.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články