Výrobce praček prozradil, že každý stroj má funkci sušení: Jedno stisknutí tlačítka a prádlo je po vyprání úplně suché

Výrobce praček prozradil, že každý stroj má funkci sušení. Stačí přitom jen jedno stisknutí tlačítka a prádlo je po vyprání úplně suché. Umí to i vaše pračka.

funkci sušení i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Sušení prádla představuje v moderní společnosti poměrně ožehavé téma. Zatímco jedni nedají dopustit na klasické sušení na vzduchu, jiní preferují sušení prádla v sušičce. Každá z těchto variant má svá pro a proti a své příznivce staví do dvou nesmiřitelných táborů. Funkci sušení však může do jisté míry nahradit samotná pračka. Stačí, když využijete její potenciál na maximum a můžete z ní po vyprání vytáhnout téměř úplně suché prádlo.

Využijte funkci sušení u vaší pračky

Moderní pračky mají mnoho šikovných funkcí, které šetří náš čas i spotřebovanou energii a zároveň jsou šetrné k našemu oblečení. Málokdo však umí potenciál moderních praček využít na maximum. Moderní pračky například dokáží do jisté míry zastat také funkci sušení prádla. Stačí jen použít maximální možný počet otáček při ždímání. Pokud pračka během praní dostane z oblečení co největší množství vody, jeho následné sušení bude mnohem jednodušší. V případě některých kousků tak můžete upustit od dodatečného sušení v sušičce a oblečení vám během pár minut doschne na vzduchu.

Základem úspěchu je v tomto případě zvolení vhodného pracího programu, který odpovídá typu praného prádla. Každá tkanina totiž vyžaduje jinou teplotu a množství vody, aby se oblečení důkladně vypralo. Některé látky zároveň snesou větší zátěž při ždímání než jiné. Moderní pračky naštěstí bývají vybaveny inteligentními technologiemi, které rozeznají konkrétní typy látek a uzpůsobí tomu svůj prací cyklus, jak uvádí web Aazdraví.cz.

opravář praček varuje
iZdroj fotografie: Chris Sack / Creative Commons / CC BY-SA
Využijte naplno funkci ždímání a ušetřete peníze i čas za sušení oblečení.

Sušičky jsou energeticky náročné

V posledních letech se v našich domácnostech vedle praček objevují také sušičky. Sušičky jsou k nezaplacení především při praní velkého prádla, jako jsou peřiny nebo povlečení. Na jejich funkci sušení nedají dopustit především hospodyňky žijící v bytech, kde může sušení prádla na vzduchu představovat neřešitelný problém.

opravář praček varuje

Opravář praček varuje: Každý Čech, který pere na 40 stupňů, kvůli tomu přijde o peníze

Zároveň si však musíme přiznat, že ani sušičky nejsou úplně ideální. Postupně se mezi lidmi šíří povědomí o jejich velké energetické náročnosti. Kromě toho dodatečně zatěžují naše oblečení, které se při častém sušení rychleji opotřebovává. Plné využití potenciálu moderních praček vám tak může ušetřit peníze a zároveň pomůže zachovat prádlo v dobrém stavu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články