Jedno zmáčknutí tlačítka na pračce může ušetřit 6 000 Kč. Jde o trik, který nám prodejci neřeknou

Jedno zmáčknutí tlačítka na pračce může ušetřit klidně i 6 000 Kč. Jde o málo známý trik, který nám prodejci neřeknou. Naučte se prát prádlo efektivně a levně.

zmáčknutí tlačítka i Zdroj fotografie: Corn cheese / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Praní prádla je v mnoha domácnostech rutinní činností, nad kterou lidé zvlášť nepřemýšlejí. Zejména pokud perou pořád dokola stejný typ prádla a používají neustále stejný program. Občas se však vyplatí se nad svými zvyky pořádně zamyslet. Málokdo například tuší, že i zmáčknutí jednoho tlačítka na pračce může při praní ročně ušetřit až šest tisíc korun.

Zmáčknutí tlačítka na pračce vám ušetří peníze

Zmáčknutí správného tlačítka a správné návyky při praní prádla vám pomohou ušetřit až šest tisíc korun ročně. Základem vždy je, abyste pračku zapínali pouze tehdy, když jí plně naplníte špinavým prádlem. Vždy se snažte pračku naplnit do požadovaného limitu. Budete díky tomu prát méně často a ušetříte tak spotřebované energie. Zároveň si však musíte dát pozor, abyste pračku nepřeplnili. V takovém případě nemusí pračka prádlo řádně vyprat a pravidelné přetěžování bubnu může pračku pokazit.

opravář praček varuje
iZdroj fotografie: Chris Sack / Creative Commons / CC BY-SA
Správné návyky mohou při každém praní ušetřit až 6 000 korun ročně.

Správný program je základ

Jakmile máte pračku tak akorát naplněnou, je čas zvolit vhodný prací program. Většina lidí si často navykne používat jeden program na všechny typy prádla. Takový zlozvyk však může zbytečně spotřebovávat větší množství energie. Program byste vždy měli volit podle druhu látky, míry znečištění a barvy oblečení. Bílé oblečení bude k dokonalému vyprání vyžadovat jinou délku cyklu a teplotu vody než funkční kousky.

Spolu s tím je potřeba dbát na správnou volbu pracího prostředku, který může praní výrazně usnadnit. Většina moderních přípravků a praček jsou přitom vhodné pro praní prádla při nízkých teplotách. Nebojte se tudíž zmáčknutí vhodného tlačítka a ušetřete spotřebu energie za ohřev vody.

Sílu wifi ovlivňuje to, kde je umístěn router. Ubírá mu mikrovlnka, televize nebo třeba i pračka

Nezapomeňte na pravidelnou údržbu

Pravidelná údržba je pro zachování správného chodu pračky naprosto zásadní. Pokud se budete o svou pračku řádně starat, výrazně tím prodloužíte její životnost a zajistíte, že bude celou dobu prát efektivně. Díky tomu ušetříte při každém praní spotřebu vody i elektrické energie. Zaměřit byste se měli především na pravidelné čištění filtru, odstraňování vodního kamene a kontrolu těsnění, jak uvádí web Aazdraví.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články