Máte pomalou Wi-Fi? Nový tarif nebude vůbec potřeba. Poradíme vám jednoduchý trik, který ji zrychlí dvojnásobně

Až 90 % Čechů má pomalou Wi-Fi jen kvůli naprosto primitivní chybě, která se dá jednoduše napravit. Stačí změnit umístění routeru ve svém domě či bytě.

pomalou wi-fi i Zdroj fotografie: Daniel Aleksandersen from Norway / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Je jen málo domácností, které by fungovaly bez Wi-Fi routeru. Bezdrátové připojení k internetu využíváme na svých mobilních telefonech, tabletech či televizi. Běžně můžete mít na domácí Wi-Fi připojených hned několik zařízení najednou. Aby vaše Wi-Fi tolik zařízení utáhla a internet se vám nesekal, potřebujete silný a kvalitní signál. Pokud máte pomalou Wi-Fi, nemusíte hned hledat nový internetový tarif. Stačí, když odstraníte přirozené rušičky signálu.

Zatočte s pomalou Wi-Fi

Základem kvalitního připojení k internetu je výkonný a kvalitní router, který zaručí silný a rovnoměrný Wi-Fi signál. Stejně důležité však je i místo, kam svůj router umístíte. V každém bytě či domě je hned několik věcí, které mohou proudění Wi-Fi signálu rušit nebo zpomalovat. Mezi nejčastější překážky patří tlusté zdi nebo velké místnosti plné nábytku. Málo kdo ale ví, že pomalou Wi-Fi mnohdy způsobí běžné kuchyňské spotřebiče.

wi-fi signál
iZdroj fotografie: Encryptedruler / Creative Commons / CC BY-SA
Neumisťujte svůj router do kuchyně, která je plná rušiček signálu.

Kuchyně jako nepřítel signálu

Mezi největší rušičky signálu, které doma máme, patří mikrovlnná trouba. Samotná její kovová konstrukce velké množství Wi-Fi signálu pohlcuje nebo jej naopak odráží. Větší škodu však páchá ve chvíli, kdy je mikrovlnka v provozu. V tu chvíli vytváří silné elektromagnetické záření, které může působit na stejné frekvenci jako váš Wi-Fi signál. Tím může kvalitu signálu rušit a vaše připojení se může citelně zpomalit nebo úplně vypadnout.

Dalším škůdcem, kterého máme v kuchyni úplně všichni, je klasická trouba. Ať už se jedná o troubu elektrickou, plynovou či parní, všechny do jedné způsobují pomalou Wi-Fi. Vliv klasické trouby je však znatelně menší než u mikrovlnky, protože neprodukuje žádné záření. Jeho rušení tak spočívá výhradně v kovové konstrukci, která signály opět pohlcuje.

Konec pomalému internetu: Lidové vychytávky, které až 10krát zesílí signál WiFi

Pomůže změna umístění

Aby toho nebylo málo, vědci zjistili, že i obyčejná voda může mít negativní vliv na Wi-Fi signál. Voda, stejně jako kov, pohlcuje rádiové vlny na určitých frekvencích. Všechny tyhle rušičky však mají reálný dopad na provoz vaší Wi-Fi pouze v případě, že se váš router nachází přímo v kuchyni. Pokud tedy chcete svou pomalou Wi-Fi až dvojnásobně zrychlit, umístěte router nejlépe doprostřed svého bytu či domu, odkud zaručíte rovnoměrnou distribuci Wi-Fi signálu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články