Konec pomalému internetu: Lidové vychytávky, které až 10krát zesílí signál WiFi

V klidu si sednete k počítači, abyste udělali nějakou práci nebo se podívali na zprávy. Kliknete na záložku v prohlížeči a pak jen čekáte, čekáte a čekáte.

i Zdroj fotografie: Uživatel Arla5_z / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Je to často váš případ? Udávané bleskové připojení připomíná spíš staré vytáčené, kde každý obrázek nabíhal pět minut? V takových případech vás nejspíš napadne, proč za takto „kvalitní“ službu platíte každý měsíc tolik peněz. Nicméně bědování nad situací toho moc nezmění. Nejlepší je proaktivní přístup, protože signálu u vás doma se dá docela jednoduše pomoci. Následující tipy vám dost možná přidají hned několik čárek.

Strategické umístění samotného routeru

Router, který vysílá signál, funguje jako topení. Pokud mu stojí v cestě spousta věcí, tak se k vám data prostě nedostanou. Najděte mu proto volné a přístupné místo někde uprostřed domácnosti, kde ho nebude nic zakrývat. Dejte ho také stranou další elektroniky, která může proudění ovlivnit, a nezapomeňte na anténu. Můžete postupně otestovat více míst a dost možná budete muset přesunout nějaké další zařízení. Tedy jestli chcete rychle brouzdat.

Koncentrování signálu do silného proudu

Ačkoli je prostředek pokoje to nejlepší, ne vždycky se toto místo ukáže jako praktické. Pohrajte si tedy s anténou tak, abyste vytvořili několik silných proudů, nikoli stovku slabých pramínků. Existují celkem 3 typy routerové antény od přímé po všesměrovou. Ta poslední šíří signál do všech směrů (logicky slaběji), polopřímá v určitém rozsahu, přímá jedním směrem, zato však nejsilněji. Tak ho můžete nasměrovat na konkrétní zařízení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Štít z pivních plechovek

Směrování signálu se dá pomoci také velmi jednoduchým hackem. Odřízněte vršek pivní plechovky, rozřízněte ji i podélně a částečně odřízněte od dna. Potřebujete něco jako půlměsíc z plechu, kterým anténu obklopíte. Na dno plechovky ji můžete postavit, takže signál půjde jen jedním směrem – kov ho bude blokovat. Takhle se dá anténa postavit třeba do rohu a signál nasměrovat potřebným směrem. Postačí jakákoli nápojová plechovka.

Škatulata s nábytkem a hrnci

Jak už jsme zmínili, signál ovlivňují spotřebiče i nábytek. Stejně jako je tedy potřeba vychytat výhodné místo pro samotný router, není od věci ozkoušet jiné rozestavění nábytku. Rovněž můžete signál nasměrovat pomocí hrnce, kovové misky nebo pánve. Potřebujete zkrátka tvarované kovové plochy sloužící jako štít. To pošle většinu signálu potřebným směrem a nebudete ho nikde plýtvat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pravidelná aktualizace programů i zařízení

Kdy se u vás naposledy zastavil někdo od vašeho poskytovatele, aby vyměnil router? Že je to už několik let? Stejně jako pravidelně aktualizujete Windows nebo další programy, je třeba udržovat stejně tak „up-to-date“ i wifi ovladače a programování routeru. Jestli jste na pochybách, kontaktujte poskytovatele, aby vám na to někoho poslal. Možná je slabý výkon jen otázkou aktualizace a vše poté zase poběží jako hodinky.

Prodloužení dosahu signálu

Buďme k sobě upřímní, v dnešní době není stabilní a silný signál pohodlí, ale holá nutnost. Máte-li velký dům, může se vám hodit zařízení na prodloužení dosahu signálu. Základní myšlenkou je totiž eliminace mrtvých zón. Ta nejjednodušší není třeba nijak složitě nastavovat, budou vám stačit pokyny výrobce.

Co byste vzkázali poskytovateli vašeho internetu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články