Jak se zbavit nepříjemného zápachu z obuvi jednou provždy? Sáček černého čaje je skvělým pomocníkem, který nezklame

Pokud se bojíte zouvat ve společnosti dalších lidí proto, že vaše obuv zevnitř nepříjemně zapáchá, věnujte pozornost dalším řádkům.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neodbytný zápach stoupající z odložené obuvi může být velmi nepříjemný. Je to společensky zahanbující o to víc, pokud vás někdo vidí se právě do takových bot obouvat. Jenže co s tím? Nechcete boty vyhodit, ale nedaří se vám tuto nepříjemnou stránku jejich používání odstranit. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se zápachu zbavit, nebo ho minimálně značně redukovat.

Najděte v první řadě příčinu zápachu

Žádná zapáchající věc na světě nepáchne jen tak, tento problém má vždy svůj zdroj. Vzpomeňte si, zda se zápach objevil těsně po koupi nebo jestli jste s obuví nedělali něco zvláštního. Podrobně boty prozkoumejte, na vině může být například poškozená vložka, která nasála příliš mnoho vlhkosti. Pak není nic jednoduššího než její výměna. Dejte boty k radiátoru a pečlivě je vysušte nebo je za slunečného dne dejte ven, aby se usušily a také vyvětraly.

iZdroj fotografie: Pixabay

Suché prostředí zlikviduje vhodné podmínky pro bakterie, které mohou zápach způsobovat. Také je možné naopak boty zamrazit, ideálně v mrazáku a přes noc. Jde o stejný princip, tedy likvidaci nepříjemných bakterií. Do třetice lze vyzkoušet trochu jedlé sody, kterou do bot přidáte. Má totiž schopnost pohlcovat pachy a samotná je naprosto nezávadná. Malé množství jedlé sody nasypejte dovnitř boty a nechejte přes noc. Ráno otestujte, jak se projevila.

Nahrazení zápachu vůní

Pokud se vám nedaří odstranit samotný zápach, je ideální ho něčím přerazit. Dejte do bot vonné váčky, případně čerstvou kůru pomeranče, limetky, citronu nebo grepu. Tropické ovoce má díky esenciálním olejům skvělou vůni, která se přenese i do okolí. Opět tam tuto náplň nechte přes noc a odstraňte kůru těsně před obutím. Je dost možné, že pak vaše boty na návštěvě přilákají zcela jiný druh pozornosti.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vynikajícím pomocníkem v boji s pachy i bakteriemi je také sáček černého čaje. Obsahuje totiž tanin, který velmi dobře likviduje bakterie. Vylouhujte sáček několik minut v horké vodě, pak ho nechte vychladnout a vložte zhruba na hodinu do boty. Dalším řešením jsou také různé vůně ve spreji určené přímo pro boty, kůže nebo textilie. Možností je tedy více než dost, některá z nich na tento problém bezpochyby fungovat bude.

Zdroj: Mister Minit

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články