ICQ se zarylo do paměti mnoha uživatelů internetu. Možná si vzpomenete na jeho ikonické zvuky

Pokud jste se narodili v období přelomu mezi osmdesátými a devadesátými lety, pravděpodobně si pamatujete na období, kdy ICQ doslova ovládlo svět online komunikace.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Oblíbená komunikační platforma, za kterou stojí izraelská společnost Mirabilis, byla uvedena na trh 15. listopadu 1996. Brzy tak uplyne 27 let od jejího vzniku. V té době byl internet v České republice stále v plenkách a jen málokdo měl přístup k pevnému připojení. ICQ začalo skutečně vzkvétat až na začátku 21. století, kdy si získalo více než 100 milionů uživatelů. 

Krásná nostalgie 

K tomu, abyste se přihlásili do ICQ, jste potřebovali unikátní číslo. Na začátku to byla pětimístná čísla, ale rychle došla, takže většina uživatelů měla šestimístné číslo. Mnozí si své ICQ číslo pamatují dodnes. Oblíbená platforma zanechala nesmazatelnou stopu i díky charakteristickým zvukům. Kdo si nepamatuje na ikonické „o-ou“ oznamující příchozí zprávu, dlouhý tón při přihlášení nebo decentní zaklepání, když se přihlásil někdo z vašeho seznamu kontaktů?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Logo ICQ s květinou se stalo ikonou, která vám říkala, zda jsou vaši přátelé online, nebo offline. Postupem času bylo možné nastavit různé statusy s ikonkou a textovým popisem. ICQ umožňovalo také posílat soubory a hrát multiplayerové hry. Mnozí si určitě pamatují populární hry jako Slide-lama, Zoopaloola nebo klasiku „kámen, nůžky, papír“. ICQ stále existuje, a to i po všech těch letech. Vlastní ho od roku 2010 společnost Mail.RU, jež provedla významný redesign, který se dotkl i loga aplikace. 

Když se nyní přihlásíte do ICQ, už to nebude taková nostalgie jako dříve. A nebudete překvapeni, když u mnoha vašich kontaktů uvidíte nápis „Viděn/a dávno“. Pojďme si společně zavzpomínat na ikonické zvuky oblíbené aplikace.

Jak vzpomínáte na ICQ?

Zdroj: Mobile net
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články