Varování: Google hromadně maže účty a vás to čeká také. Pravděpodobně ztratíte vše na svém e-mailu

Máte účet u Google? Možná se s ním budete muset rozloučit, Google momentálně hromadně maže účty většině lidí.

i Zdroj fotografie: abcMedia.cz
                   

Google připravuje rozsáhlou akci mazání uživatelských účtů, která má začít v příštím týdnu. Již v úvodu letošního roku informoval na svém blogu o plánu začít od prosince 2023 odstraňovat neaktivní účty spojené s Gmailem, Fotkami a Diskem, pokud na nich nezaznamenal žádnou aktivitu po dobu minimálně dvou let. 

Mazání účtů

Tato iniciativa je součástí snahy Googlu zvýšit celkovou uživatelskou bezpečnost v rámci svých služeb a produktů. Nevyužívané účty totiž představují pro hackery mnohem atraktivnější cíl než aktivní účty, protože existuje větší pravděpodobnost, že u nich bylo v minulosti odhaleno heslo, které uživatel nezměnil. Google se tak rozhodl, že je smysluplnější tyto nečinné účty smazat, aby neposkytovaly potenciální riziko svým majitelům, zejména pokud není patrné, že by je tito uživatelé potřebovali.

Má to své důvody

Protože je malá pravděpodobnost, že by někdo skutečně postrádal neaktivní Google účet po jeho smazání, snaží se Google kontaktovat majitele těchto účtů co nejúčinněji. Upozornění o smazání je několikrát odesláno jak na samotný nevyužívaný účet, tak i na přidružené e-maily, aby bylo zvýšeno šance na doručení informací o smazání na správná místa. Jak se však bránit proti smazání? Je to velmi jednoduché. Stačí vykonat jakoukoli aktivitu na účtu Google – jednoduše řečeno, proveďte nějakou činnost, jako je například vyhledávání na Googlu, přičemž jste přihlášeni.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články