Používáte navigaci? Pak krutě zaplatíte. Kdo ji bude používat, tomu hrozí pořádné problémy

Používáte navigaci? Pak se pomalu řítíte do pořádného problému. Kdo si nedá pozor, ten na to pořádně doplatí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Google provedl neočekávaný a radikální krok týkající se vizuální identity své mobilní aplikace, která je předem nainstalována ve všech zařízeních s operačním systémem Android. Tato změna však nepřinesla pozitivní ohlasy, naopak uživatelé aplikace se ostře ohradili a vyjadřují nespokojenost s novým designem. Vzniká tlak na obnovení původní barevné podoby. 

Velká změna

Proces změny barev v mapách byl zahájen Googlem postupně v rámci A/B testování a v nedávné době se nová barevná schémata dostala i do české verze aplikace. Při spuštění Google Mapy existuje možnost, že uživatelé vidí původní barvy, ale za několik vteřin se automaticky přepnou na nový vizuální styl, který působí poněkud neobvykle. I když se jedná o kosmetické úpravy, prakticky vnímané mapy vypadají úplně jinak. Cesty jsou nyní šedé, vodní plochy mají téměř tyrkysový odstín, zelené a zalesněné oblasti jsou v jiném odstínu zelené a naplánovaná trasa má odlišný odstín modré. 

Uživatelé chtějí změnu

Nespokojení uživatelé zdůrazňují, že nové barvy nejsou pouze esteticky nevhodné, ale i prakticky obtížné. Zelené plochy působí nepříjemně na oči, zejména při vyšším jasu displeje telefonu. Při oddálení nejsou šedé cesty dobře viditelné a celkově má nový design malý kontrast a nepůsobí profesionálně. Stejná barevná úprava byla aplikována i na webové mapy, což může překvapit uživatele, kteří by nečekali, že jsou od společnosti Google. Navíc při posouvání po mapě na mobilu se vytváří dojem pohybu ve vodorovné rovině, což nepůsobí přirozeně. Změna designu Google Mapy tedy nepochybně vyvolala kontroverze. Jak vnímáte nový vizuální styl Google Map?

Zdroj: Mobilmania
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články