Máte účet u Google? Rovnou se s ním můžete rozloučit, tohle na nás chystají

Google má jasno, již brzy začne mazat účty svých uživatelů. Možná se to bude týkat i vás, dejte si proto velký pozor.

i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

V nedávném prohlášení se společnost Google zavázala ke změně v postupu ohledně nečinných nebo dlouho nepoužívaných profilů na svých platformách. Tato iniciativa, kterou lze nazvat i „čistkou,“ bude zahájena již letos. Google plánuje hromadně mazat účty, které zůstaly nepoužívané po dobu alespoň dvou let, a to od prosince. Tato opatření budou uplatňována na osobních účtech Google, ale nebudou zahrnovat účty spravované firmami nebo školami. Profily s obsahem na YouTube zůstanou nedotčeny, aby se zachoval historický obsah. 

Co to znamená

V praxi to znamená, že čistka se dotkne pouze omezeného počtu uživatelů. Pokud svůj Gmail aktivně používáte, nemusíte mít obavy. Pokud jste však nečinným držitelem Google účtu po dobu delší než dva roky, váš účet bude odstraněn, a s ním i všechna příslušná data. To zahrnuje e-mailovou schránku v rámci Gmailu, fotky ve službě Google Photos, historii vašich tras v Google Maps a samozřejmě také soubory v cloudovém úložišti Google Drive. Proces mazání nečinných profilů začne v prosinci 2023. Do té doby mají uživatelé čas buď svá data zachovat tím, že se přihlásí a znovu začnou svůj účet aktivně používat, nebo je přesunou na jiné úložiště. 

iZdroj fotografie: Pxhere

Jak to bude probíhat

Google plánuje provádět čistku postupně a začne s účty Gmail, které byly vytvořeny, ale nikdy nebyly aktivně použity. Aby se ujistil, že uživatelé nebudou ztrácet své účty bez vědomí, Google plánuje během druhého pololetí zasílat informativní e-maily a upozornění. Pro uživatele, kteří chtějí uchránit své nečinné profily, doporučuje Google pravidelně se přihlašovat a vykonávat základní aktivity, jako je čtení nebo odesílání e-mailů, používání Google Drive, sledování videí na YouTube, stahování aplikací z Google Play a provádění vyhledávání na Googlu. Jinými slovy, začněte svůj profil znovu aktivně používat a udržujte jej živý.

Zdroj: Google
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články