Češi přichází hromadně o data, brzy o ně přijdete i vy. Není cesty zpátky, s tímhle už nikdo nic neudělá

Máte svá osobní data uložená na internetu? Pak se připravte na to, že byste o ně brzy mohli přijít. Děje se to teď většině uživatelů.

i Zdroj fotografie: Barbara Fischer / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Řada uživatelů cloudového úložiště Google Disk hlásí neočekávanou ztrátu svých souborů. Data najednou zmizela, a to i v případech, kdy se jednalo o soubory uložené až zpět do roku 2019. 

Problém s diskem

Diskuzní fóra Google jsou plná stížností od uživatelů, kteří se potýkají s touto problematikou. Někteří z nich dokonce uvádějí, že jim cloudová služba oznámila obnovení Disku do stavu několik měsíců zpět, přičemž nyní chybí nedávno přidané soubory a historie úprav souborů nezahrnuje žádné změny. V jednom z příspěvků uživatel informuje, že přišel o všechny soubory uložené od května tohoto roku. Podobné stížnosti přicházejí od dalších postižených, kteří hlásí ztrátu dat až od roku 2019, zahrnující nejen soubory přímo uložené na Disku Google, ale i data zálohovaná při synchronizaci s počítačem. 

iZdroj fotografie: Pxhere

Data mizí

Google je informován o těchto problémech a tvrdí, že pracuje na jejich řešení. Uvedl, že „tento problém právě řeší naši produktoví inženýři“ a čeká na analýzu příčin a návrhy na opravu. Nicméně zatím není jasné, kolik uživatelů tímto problémem trpí a zda se projevuje u všech stejně. Někteří zjistili, že se stačilo přihlásit k Disku Google z jiného zařízení, aby bylo vše v pořádku. Ovšem neexistuje jistota, zda se podaří obnovit ztracené soubory u všech uživatelů. Pro všechny uživatele využívající Disk Google k ukládání důležitých informací je toto varování, tedy nespoléhat se pouze na cloud, který není nejlepší volbou. Je klíčové pravidelně vytvářet zálohy na fyzických médiích, jako jsou externí disky. 

Člen týmu podpory Disku Google též varoval před klikáním na tlačítko „Odpojit účet“ v aplikaci Disk Google pro desktop a radil opatrnost při mazání nebo přesouvání složek s daty aplikace.

Zdroj: Verge
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články